sesednizkola

Je angina duvod pro hospitalizaci v nemocnici?

Zrovna se lecim z anginy a cestou od lekare jsem vyhodil do kose piti. Nejak jsem si na to ted vzpomel. Kdyz to nekdo po me vytahne, nakazi se. Bylo to v rusne casti Prahy, kazdou chvili se tu nekdo v popelnici hrabe a dojizdi jidlo, piti… Dostane anginu a lekar mu predepise antibiotika a klid na luzku. Kdyz rekne ze nema kam jit, nechaji ho ve spitale nebo se ceka, az to s nim flakne? Nedokazu si predstavit, ze bych ted zvedl se z postele a nekam pujdu… pro bezdomovce alkoholika to je primi rozsudek smrti.

Odpovědi
Kepler

Můžeš být v klidu, angína je přenosná prakticky jen kapénkovou infekcí, šířící se vzduchem.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/an­gina/

da ny

Angína ne, celkové vyčerpání organismi ano…
Angínu si např. v letních měsících může člověk „uhnat“ sám, přispívá k tomu také kliomatizace a nevhodné chování.

„Angína je v podstatě banální onemocnění, dobře léčitelné antibiotiky – nejčastěji penicilinem. Výjimečně se mohou objevit komplikace“
http://www.vi­talia.cz/kata­log/nemoci/an­gina/

„Angína (latinsky tonsillitis, anglicky quinsy) je bakteriální onemocnění postihující krční mandle a okolní lymfatické tkáně. Příčinou angíny zánět způsobený nejčastěji streptokoky. Co se týče virové angíny, ta je nejčastěji přidružená infekční mononukleóze. Podle příčiny nemoci se řídí i léčba. U strepltokokové angíny je nutné podávat antibiotika. Důvodem je skutečnost, že bakterie mohou způsobit septikémii (šířit se krví) a poškodit další orgány (ledviny, srdce, revmatická horečka, atd.).“
http://www.priznaky-projevy.cz/orl/jak-se-projevuje-angina-zanet-mandli-priznaky-projevy-symptomy