Avatar uživatele
Zvědavý

Je Angela Merkelová (německý kancléř) hlava Německa??

Chci říct že ona je ve zprávách téměř denně, že pořád něco řídí a organizuje. O německém prezidentovi jsem neslyšel ani nepamatuji. Zeman je ve zprávách poměrně často, i když Sobotka častěji. Řídí Německo tedy kancléř, nebo prezident (hlava státu)??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3011 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Usoman

Když špinavou práci za USA, NATO a EU udělá lépe ta kancléřka než německý prezident, tak má větší moc samozřejmě ona. Neslyšel jsem, že by jejich prezident vítal uprchlíky s tak otevřenou náručí jako Merkelovka. Bohužel, historie se opakuje. Něco stejného se stalo v Německu mezi roky 1933 a 1945 a rozhodně to pro Evropu nedopadlo dobře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Formálně je hlavou Německa skutečně prezident, ale „prakticky“ je to skutečně kancléř (předseda německé vlády), který má ve srovnání s naším premiérem daleko větší pravomoce. Vzhledem k těmto větším pravomocem bývá způsob vlády v Německu označován jako „kancléřská demokracie“.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C4%9Bmec­k%C3%BD_kancl%C3%A9%C5%­99

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Prezident: Joachim Gauck
Predseda vlády – kancelár: Angela Merkelová.
Toto znamená že
kancelárka riadi štát, má výkonnú moc
prezident politicky zastupuje štát

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Je to vážený lokaj strýčka Sama. Vyslanec ze Sýrie pan Bašar Arbik, mimo jiné nedávno prohlásil.- Evropa by se měla starat o své národní zájmy, a nepřijímat instrukce a rozkazy z USA a přestat tolerovat jednání bohatých států arabských. Mám dojem, že v tom měl i názor na Angelu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

kancléř je šéf / daleko víc než prďola Sobotka/ a prezident figurka /jako u nás/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

http://postim­g.org/image/5hh3ptob­p/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek