Zvědavý

Je Angela Merkelová (německý kancléř) hlava Německa??

Chci říct že ona je ve zprávách téměř denně, že pořád něco řídí a organizuje. O německém prezidentovi jsem neslyšel ani nepamatuji. Zeman je ve zprávách poměrně často, i když Sobotka častěji. Řídí Německo tedy kancléř, nebo prezident (hlava státu)??

Odpovědi
Usoman

Když špinavou práci za USA, NATO a EU udělá lépe ta kancléřka než německý prezident, tak má větší moc samozřejmě ona. Neslyšel jsem, že by jejich prezident vítal uprchlíky s tak otevřenou náručí jako Merkelovka. Bohužel, historie se opakuje. Něco stejného se stalo v Německu mezi roky 1933 a 1945 a rozhodně to pro Evropu nedopadlo dobře.

quentos

Formálně je hlavou Německa skutečně prezident, ale „prakticky“ je to skutečně kancléř (předseda německé vlády), který má ve srovnání s naším premiérem daleko větší pravomoce. Vzhledem k těmto větším pravomocem bývá způsob vlády v Německu označován jako „kancléřská demokracie“.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C4%9Bmec­k%C3%BD_kancl%C3%A9%C5%­99

led

Prezident: Joachim Gauck
Predseda vlády – kancelár: Angela Merkelová.
Toto znamená že
kancelárka riadi štát, má výkonnú moc
prezident politicky zastupuje štát

Kryšpín

Je to vážený lokaj strýčka Sama. Vyslanec ze Sýrie pan Bašar Arbik, mimo jiné nedávno prohlásil.- Evropa by se měla starat o své národní zájmy, a nepřijímat instrukce a rozkazy z USA a přestat tolerovat jednání bohatých států arabských. Mám dojem, že v tom měl i názor na Angelu.

jmhad

kancléř je šéf / daleko víc než prďola Sobotka/ a prezident figurka /jako u nás/

Luxx

http://postim­g.org/image/5hh3ptob­p/