Je Alza předražená, nebo jsem něco přehlédl?

Díval jsem se na DJi Mavic Pro (dron) – na stránkách DJi stojí 1299 USD (31 200 Kč)+zaslání zdarma, na Alze stojí 40 490kč + poštovný.

To ty mršky opravdu přidají 10 000 na ceně? Jen kvůli tomu, že někoho nenapadne si to objednat u výrobce?

http://store.dji­.com/product/ma­vic-pro
https://www.al­za.cz/dji-mavic-pro-fly-more-combo-d4496169.htm?o=1

Nejlepší odpověď
eleonnore

Když důkladně hledám, tak i když vyloučím neověřené e-shopy, předražená je i mezi těmi velkými. Už jen Heuréka ti Alzu nikdy nevyjede mezi prvními odkazy. Co se týče dalších velkých prodejců – Mall, CZC, Electroworld, Datart nebo třeba Mironet – Alzu najdu vždy dalece za nimi. Ale někomu nákupy u nich asi vyhovují, takže proti gustu…

Mimochodem zajímavá je pře mezi těmito dvěma servery. Alza se snaží Heuréku bojkotovat a vyzývá k tomu i další prodejce. Asi se mi to jen zdá, ale možná právě kvůli tomu, že díky Heuréce spousty zákazníků předraženost Alzy prokoukli a Alza má díky ní ztráty.

http://www.zi­ve.cz/clanky/al­za-se-nastvala-na-heureku-vyhledavac-zbozi-pry-neni-duveryhodny-ani-vyhodny/sc-3-a-182506/default.aspx

Další odpovědi
anonym

Společnost Alza si to může dovolit.

xxx3

Já teď nechci moc hájit Alzu, protože mi také připadá relativně drahá a zvlášť k smíchu jsou jejich slevové akce, kdy člověk snadno zjistí, že vytvářejí fiktivní slevy. Ale k věci – ten rozdíl cen může být způsobený tím, že na stránkách výrobce není uvedená cena s DPH ( v některých zemích dph vůbec nemají) a také v ceně nebude započtené clo. Tipoval bych, že poslat se to dá jen ze země mimo EU.

dubraro

Alza je drahá. Ale někdy má zboží které jinde nemají nebo mají skladem to na co se jinde čeká. Jako vždy je třeba hledat a porovnávat.
BTW: přičti DPH, clo a záruku a jsi na stejné ceně.

dr.luha

Někdo přece musí ty stamilionové náklady na reklamu zaplatit, že ano.

Klaproth

31 200 na zahraničním eshopu je s DPH a clem?

eleonnore

No a jinak, jak píše xxx3, tak na dotaz autora otázky, jak je možné, že v zahraničí je levněji než u Alzy – tohle není dané pouze Alzou. Je to v Čechách běžná praxe všech prodejců. Už jen ceny iPhonů, které si mnozí raději kupují při zahraničních cestách do zemí západní Evropy/USA. Takže ač je z mého pohledu předražená, zde bych problém u Alzy nehledala.