IK

Je –9°C a malý tlak plynu. Už vám taky zhaslo topení, karma…?

Před chvilkou byl na sporáku jen malinký plamínek, ale všechna topení co mám v bytě už zhasla.
Přemýšlím jak jsou na tom ty azylové stany pro bezdomovce.
Doplňuji:
Je to v celém domě o 6ti patrech,
takže ne jen nízkým tlakem nahoře, jako obvykle. To je šance že to opraví.

Nejlepší odpověď
Jikra

Slaný –9°C a RWE to do nás pere pod tlakem tak že se plynoměr točí jak kolotoč na matějský pouti.Ale zaplať pánbůh.

Další odpovědi
kudm05s

Asi by nebylo od věci si nechat udělat revizi karmy, topení (WAW) a hlavně plynu.

GM

U nás je –18 a topíme úplně normálně.

venkovan

Unás je doma tak, že rampouchy visí jen mne z nosu. Venku je okolo –16°C. Zřejmě nic moc velká zima, protože před chvilkou jsme ukazoval kudy vede cesta na sever nějakýmu chlapovi který měl jen bederní roušku a vykládal, že ho sem přenesl severák a chce se vrátit domu k sobům a lišejníkům, protože u nás je velké teplo.

anonym

Obecně nemá vnější teplota přímý vliv na tlakové poměry, jen zima způsobuje extrémní odběry. A pokud jsi v posledním podlaží, tedy na konci stoupačky s odběrnými místy, může k tomu docházet. U karmy to ještě není tak dramatické, ale u topení už je to horší.
Je to podobné jako u nedostatečné kapacity distribučních sítí (u vodovodního řadu – slabší výtok, úbytek napětí na koncích vedení elektřiny apod.).
Sice se jedná o nedodržení smlouvy od dodavatele, protože ten se za naše peníze zavazuje zajistit nerušené dodávky a jeho starostí je dostatečné dimenze přípojných poměrů, kdy už další odběrná místa nemá povolovat, když na to nemá technické podmínky. Jenže nějaká následná reklamace tě už asi moc nezahřeje (leda dopálí). Maximálně bys mohla uplatnit žádost o náhradu škod, a porušení smluvních podmínek, což plynárny rutinně řeší symbolickou slevou v následném platebním období.
P.S. Trochu mi to připomíná onen známý případ, jak chodí soused po partajích a ptá se lehce podroušeným hlasem, prosím vás, také vám došel rum? Já jenom jestli je to v celým baráku!

IK

Souhlasím poníženě a provinile.
Karmu se mi nepodařilo zapálit ☹