Avatar uživatele
IK

Je –9°C a malý tlak plynu. Už vám taky zhaslo topení, karma…?

Před chvilkou byl na sporáku jen malinký plamínek, ale všechna topení co mám v bytě už zhasla.
Přemýšlím jak jsou na tom ty azylové stany pro bezdomovce.
Doplňuji:
Je to v celém domě o 6ti patrech,
takže ne jen nízkým tlakem nahoře, jako obvykle. To je šance že to opraví.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: IK

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? pizlicka před 4464 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jikra

Slaný –9°C a RWE to do nás pere pod tlakem tak že se plynoměr točí jak kolotoč na matějský pouti.Ale zaplať pánbůh.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kudm05s

Asi by nebylo od věci si nechat udělat revizi karmy, topení (WAW) a hlavně plynu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

U nás je –18 a topíme úplně normálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Unás je doma tak, že rampouchy visí jen mne z nosu. Venku je okolo –16°C. Zřejmě nic moc velká zima, protože před chvilkou jsme ukazoval kudy vede cesta na sever nějakýmu chlapovi který měl jen bederní roušku a vykládal, že ho sem přenesl severák a chce se vrátit domu k sobům a lišejníkům, protože u nás je velké teplo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Obecně nemá vnější teplota přímý vliv na tlakové poměry, jen zima způsobuje extrémní odběry. A pokud jsi v posledním podlaží, tedy na konci stoupačky s odběrnými místy, může k tomu docházet. U karmy to ještě není tak dramatické, ale u topení už je to horší.
Je to podobné jako u nedostatečné kapacity distribučních sítí (u vodovodního řadu – slabší výtok, úbytek napětí na koncích vedení elektřiny apod.).
Sice se jedná o nedodržení smlouvy od dodavatele, protože ten se za naše peníze zavazuje zajistit nerušené dodávky a jeho starostí je dostatečné dimenze přípojných poměrů, kdy už další odběrná místa nemá povolovat, když na to nemá technické podmínky. Jenže nějaká následná reklamace tě už asi moc nezahřeje (leda dopálí). Maximálně bys mohla uplatnit žádost o náhradu škod, a porušení smluvních podmínek, což plynárny rutinně řeší symbolickou slevou v následném platebním období.
P.S. Trochu mi to připomíná onen známý případ, jak chodí soused po partajích a ptá se lehce podroušeným hlasem, prosím vás, také vám došel rum? Já jenom jestli je to v celým baráku!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
IK

Souhlasím poníženě a provinile.
Karmu se mi nepodařilo zapálit ☹

před 4464 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek