Bronzový

Je 270 čistých úhozů za minutu dobrý výkon?

Výkon v psaní na klávesnici

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsou lepší, píší i přes 300, ale pokud byste skládal státní zkoušku z psaní na klávesnici, tak by vám stačilo na výbornou pouze 240 čistých úhozů, tj. po odpočtu chyb.

Když jsem začínala na mechanickém stroji, psala jsem rychlostí 300 úhozů na minutu, a to bez chyb. Na klávesnici teď více chybuji.
--
U zvýšené rychlosti je požadavek na výbornou 300 úhozů, u mistrovské zkoušky 400 úhozů.

Jen pro zajímavost.

Mistryně světa Helena Matoušková dosáhla 928 čistých úhozů za minutu. To je ale mimořádný výkon.
http://www.novinky.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Spoluzacka měla 720...
A s tím jela na nějaké mistrovství 'sekretarek'...
Já měl 240 - a stačilo mi to na "výbornou"...
Obe v 1986...
___
Co potřebujes???

Norma je tuším 180 úhozů za minutu na střední škole - obor "administrativní pracovnice"...

Stříbrný

No to jsou mi teda nápady...Tak já se odhaduji tak zhruba na 120...plusmínus (bezchybně).:DD

Zlatý

Podle zdroje je to výkon přímo výborný. Za "dobrý" se považuje cca 167. "Průměrný" výkon je cca 133.

Zdroj: http://www.ask.com/technology/ good-number-keystrokes-per-hou r-b867e7df225eb08c

Bronzový

Na elektrickém psacím stroji je to slabé, na mechanickém stroji je to podprůměrné. Ale záleží na tom, jak dlouhý byl text, kolik bylo chyb. Je rozdíl mít tento výkon po 1 minutě psaní nebo po 10 minutách psaní a počítá se průměr. Světový rekord to není, ale pokud je to bez chyb, tak to ujde.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.