Avatar uživatele
Dan007

Jdou vzájemným propojením kabelem použít 2 pevné linky (pevné telefony) jako domácí telefon?

Ahoj. Nevíte jestli jdou dvě původně normální pevné linky (pevné telefony) propojit nějakým kabelem a aby pak fungovali jako domácí telefon z patra do patra? Děkuji za odpověď

Zajímavá 0 před 2590 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Potřebuješ k nim napájení (cca 48–60V) a nejsem si jist jak zajistit vyzvánění. Mám pocit (teď nemůžu dohledat) že pro vyzvánění pošle ústředna na telefon vyšší napětí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Roman71

Dochy to popsal přesně, ale bez ústředny to fungovat nebude. Kdysi jsem dva linkové telefony (s mechanickým vytáčením čísla) předělával na volání z bytu do bytu. Musel jsem upravit vnitřní zapojení a vyměnit zvonky. Vyžadovalo to stálé napájení dvou v sérii zapojených telefonů, ale fungovalo to :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Bez ústředny to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Dva pevne telefony sly propojit jednoduse jen ty detske, mely v sobe baterky a dalo se volat z jednoho na druhy.

Pokud ma nekdo starsi pevne telefony (ne detske ale normalni), musi si koupit malou telefonni ustrednu. Existovaly takove, co umely az 4 telefony a dala se tam pripojit statni pevna linka. Sel z toho kabel do sitove zasuvky 230V, byl v tom maly transformator. Fungovalo to jen na pulzni volbu (tonovou to neumelo), kdyz jsem chtel volat na druhy telefon, zvedl jsem sluchatko a vytocil jsem cislo napr. 2 a druhy telefon (napr. o patro nize v rodinnem domku) zacal vyzvanet. a opacne a mohl jsem mezi nimi hovorit. Kdyz jsem chtel volat ven, vytocil jsem cislo 0 a ozval se oznamovaci ton z pevne linky a mohl jsem volat ven.

Ta ustredna mela asi 15 × 10 × 5 cm, a fungovalo to spolehlive v domacim prostredi. Z obou telefonu se dalo volat na statni linku i mezi sebou, mival jsem to, ta ustredna stala asi 200 Kc. Byla az pro 4 telefony, ja mel zapojene jen dva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Jo – není problém…
😉
Jen tam musíš přidat nějaké napájení (elektrická zařízení bez elektriky nefungují) – na netu je spousta schemat, jak to udělat…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek