Dan007

Jdou vzájemným propojením kabelem použít 2 pevné linky (pevné telefony) jako domácí telefon?

Ahoj. Nevíte jestli jdou dvě původně normální pevné linky (pevné telefony) propojit nějakým kabelem a aby pak fungovali jako domácí telefon z patra do patra? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Dochy

Potřebuješ k nim napájení (cca 48–60V) a nejsem si jist jak zajistit vyzvánění. Mám pocit (teď nemůžu dohledat) že pro vyzvánění pošle ústředna na telefon vyšší napětí.

Další odpovědi
Roman71

Dochy to popsal přesně, ale bez ústředny to fungovat nebude. Kdysi jsem dva linkové telefony (s mechanickým vytáčením čísla) předělával na volání z bytu do bytu. Musel jsem upravit vnitřní zapojení a vyměnit zvonky. Vyžadovalo to stálé napájení dvou v sérii zapojených telefonů, ale fungovalo to :)

brillant

Bez ústředny to nejde.

Radius

Dva pevne telefony sly propojit jednoduse jen ty detske, mely v sobe baterky a dalo se volat z jednoho na druhy.

Pokud ma nekdo starsi pevne telefony (ne detske ale normalni), musi si koupit malou telefonni ustrednu. Existovaly takove, co umely az 4 telefony a dala se tam pripojit statni pevna linka. Sel z toho kabel do sitove zasuvky 230V, byl v tom maly transformator. Fungovalo to jen na pulzni volbu (tonovou to neumelo), kdyz jsem chtel volat na druhy telefon, zvedl jsem sluchatko a vytocil jsem cislo napr. 2 a druhy telefon (napr. o patro nize v rodinnem domku) zacal vyzvanet. a opacne a mohl jsem mezi nimi hovorit. Kdyz jsem chtel volat ven, vytocil jsem cislo 0 a ozval se oznamovaci ton z pevne linky a mohl jsem volat ven.

Ta ustredna mela asi 15 × 10 × 5 cm, a fungovalo to spolehlive v domacim prostredi. Z obou telefonu se dalo volat na statni linku i mezi sebou, mival jsem to, ta ustredna stala asi 200 Kc. Byla az pro 4 telefony, ja mel zapojene jen dva.

gecco

Jo – není problém…
😉
Jen tam musíš přidat nějaké napájení (elektrická zařízení bez elektriky nefungují) – na netu je spousta schemat, jak to udělat…