Jiří Bohumil

Jdou na tiskárně Canon Pixma MG2950 používat neoriginální kazety?

Používal jsem tiskárnu Can.Pix.MG2455 a v ní neoriginální,ale kompaktibilní kazety PG545XL a CL546XL (po stisku tlačítka poruch na 5 sec., sice blikaly kontrolky kazet a neukazoval se stav inkoustu, ale tiskárna normálně psala). Teď jsem koupil Can.Pix.MG2950 (má WiFi), používá stejné kazety jako 2455, ale když jí dám kazety kompaktibilní neoriginální, nejde spustit a blikají kontrolky jak barev, tak i Alarm a „reset“ tlačítkem poruch nefunguje. Má s tím někdo zkušenost? Je SW 2950 upraven tak, aby tiskárna pracovala pouze s originálními kazetami Canon, které jsou drahé skoro jako iskárna sama?

mosoj, díky za odpověď, myslel jsem si to. A nevíš prosím, jak je to s doplňováním inkoustu do originálních kazet? Jaký to má vliv na čip a jestli pak kazeta funguje?

Nejlepší odpověď
mosoj

Máte pravdu a je vidět, že o tom něco víte.
Tisknout na originální inkousty může jenom cvok. Platí pro všechny značky.

Pokud vím, Canon přestal u svých nových tiskáren podporovat vypnutí hlídání hladiny inkoustu a tím znemožnil používat kazety bez funkčního čipu.
Může to být ale typ od typu.

Nevím, jestli na vaší neoriginální kazetě je čip, nebo ne. Pokud tam je, mělo by vše fungovat. Pokud ne, nic fungovat nebude.

Největší výrobce kvalitních neoriginálních kazet a tonerů u nás, KMP, tyto neoriginální kazety nevyrábí. Určitě má k tomu důvod.
Zdánlivě ušetřené peníze jste mnohonásobně prodělal na kazetách.
Osobně také potřebuji novou tiskárnu, ale ta, co je v prodeji, ještě nemá neoriginálního výrobce kazet s čipem. Tak raději čekám. Ono to trvá rok až dva než neoriginální výrobci začnou kazety vyrábět. Hraje v tom roli patent Canonu na tyto kazety. Než je začnou vyrábět, Canon vrhne na trh nový typ tiskárny a vše jde dokola.
Platí jedna zásada. Před koupí si nejdříve zjistit dostupnost neoriginálních kazet, jinak proděláte majlant.

Další odpovědi
tforro

Zajímejte se o servisní mod tiskarny přes software Service Tool.
Když jsem měl nějakou tu MGxxxx, tak jsem jen plnil inkoustem originální kazety a nastavil jsem si přes servisní mod, že jsou patrony x% plné.
Teď používám řadu MB a jen kupuji neoriginální.

Jiří Bohumil

tforro, také dík za reakci, koukal jsen na Tvůj odkaz na software Service Tool, ale nic jsem nemohl najít, kde bych nějaký „servisní mod“ našel. Rovněž nerozumím tomu, jak jde přes ten servisní mod nastavit, že jsou patrony x% plné. Nejsem v této problematice nijak dobrý, můžeš mi to trochu doplnit-rozvést?
mosoj, Tobě rovněž velký dík za „konzultaci“ a věnování se mému problému. Já kupoval náhradní kazety na S-toneru a na té 2455 mi vždy, po „resetu“, stiskem tlačítka poruchy na 5 sec., šly. Jestli mají čip, nebo ne, nevím. Jak se to pozná? Ještě se spojím dnes s panem Hoškem (majitel S-toneru) snad mi k tomu taky ještě něco poradí, je s ním velmi dobrá komunikce.
Rovněž jsem doplňoval, jak původní originály, tak i kompaktibilní od S-toneru inkoustem a chodily všechny, bylo možno doplnit až 6–8×.
Očistění jsem použil, kazety osadil dobře, ale výsledek je stále stejný.
Pokud jsem Ti dobře rozuměl, pak i na doplněné originální kazety je nutno použít ten „reseter“, aby mohly opět fungovat. Asi se tedy jedná o ten „servisní mod“, jak o něm hovoří tforro. Jestli tomu tedy dobře rozumím.:-(
Kluci, jestli máte ještě chuť a čas, trochu mi to ještě všechno upřesněte, ať se dostanu trochu „do obrazu“. Moc díky.

tforro

Software se dá stáhnout na uložto, nebo na kdejakém úložišti. Informace o software poskytne google nebo youtube.

mosoj

Díš správně, pokud se ti nepodaří zablokovat hlídání hladiny , musí být proveden reset čipu i u refilu !!!!
Stiskem tlačítka poruchy jsi zablokoval sledování hladiny inkoustu ( samozřejmě softwarově) a tiskárna brala kazety i nezresetované. Čip tam ale podle mně musí být, byť nezresetovaný.
Jediná naděje by byla, že k vypnutí hlídání hladiny inkoustu je potřeba nějaká jiná kombinace stisků tlačítek.

Jiří Bohumil

mosoj, díky za odpověď, myslel jsem si to. A nevíš prosím, jak je to s doplňováním inkoustu do originálních kazet? Jaký to má vliv na čip a jestli pak kazeta funguje?

mosoj

Stejně mně to nejde do hlavy. Kazety PG 545 a CL 546 jsou jinými výrobci vyráběny a předpokládám že s čipem. Potom vypnutí hladiny u tiskárny není třeba. Pokud ta kazeta čip má a tiskárna nejde, pak je to na reklamaci kazet !!! Ještě zkus očistit kontakty v hlavě a na čipu kazety a kazety pořádně do hlavy namáčknout.

mosoj

Čip se musí zresetovat. Existují resetery na různé čipy. Osobně vlastním reseter na čip CLI . To jsou ale již dost staré náplně.
Problém u tebe je, že tato tiskárna nemá samostatné náplně ale tříbarevné. Nevím jestli na takovéto kazety existuje reseter!
Bez reseteru budeš i s refilem tam kde jsi, bohužel.

Nicméně jedu na neoriginály od KMP Čkyně s čipy, které jsou velmi kvalitní a mám již mnoho let jednu tiskárnu. V současné době koukám po nové, ale čekám až začnou vyrábět neoriginál kazety s čipem, protože si také nejsem jistý zda bych reseter sehnal.
Poohlédnu se po netu a dám vědět. Pravdou je, že jsem se touto problematikou dlouho nezabýval. Neměl jsem potřebu.