Big-Andy

Jdou na počítači psát metry krychlové?

Chtěla bych se zeptat jestli jdou na počítači nějak napsat metry krychlové nebo jak to mám aspoň napsat. Za všechny odpovědi děkuji!

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Místo metr krychlový napiš metr kubický, tím se elegantně vyhneš svému problému.
Ostatní píší m³ a mají klid.
V textovém editoru použiješ funkce horní index, pokud to nepoužíváš nějak často, stačí si skopírovat index z mapy znaků:
Start → všechny programy → příslušenství → systémové nástroje → mapa znaků.

Další odpovědi
brillant

Určitě jdou http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=hor­n%C3%AD+index&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

cochee

V textovém editoru či procesoru lze použít formátování textu, funkci „horní index.“ Pokud píšete třeba někde na webu, kde formátování možné není, jako např. zrovna tady na Odpovědích, lze ve znakové sadě najít znak „Tři jako horní index,“ ³ . Viz Mapa znaků, odpověď Dědy Loudy.