hanulka11

Jdete se mnou do školy?

Vyzkoušíte si jak dopadnete?
http://zpravy­.idnes.cz/zave­recny-test-0g2-/Soutez_test.as­px?id=302

Nejlepší odpověď
Sůwa

Netuším, co je hyponymum ani kohyponymum, ani ve SCS jsem to nenašla a s přechodníky jsem si taky neporadila. U otázky č. 15 je čárka před „a“, tak tu bych tam nenapsala. Jinak to celkem ujde.

annas

Súwo, ve škole se to probíralo, ale jinak pojmenovávalo. Slova nadřazená, souřadná a podřazená. .

Slova nadřazená – hypernomyna – obilí
s. podřazená – hyponyma – žito, pšenice, oves
s. souřadná, kohyponyma – žito, pšenice, oves jsou ve vztahu k sobě na stejné úrovni.

Švestka, jablko, hruška – souřadná slova, Nadřazeným pojmem je ovoce.

anonym

No jasně,probírali jsme to taky.Ale starší pojmenování šlo tak nějak líp z pusy,že?Tak tady jsem to měla taky blbě a tu čárku taky,jak píše sůwa.

hanulka11

také jsem měla stejný problém ..co je hyponymum a kohyponymum- asi už jsme dlouho ze školy:D:D:

hanulka11

tak jsem našla toto -http://www.cesky-jazyk.cz/slovnicek-pojmu/hyponyma/

Sůwa

Už aspoň víš co to je? 😁

kapka

Jsem na tom jako sůwa, měla jsem 23 bodů, takže za tři, proklaté kohyponymum a přechodníky a ta čárka před a, ta mi dala teda… 😁

hanulka11

vidím, že nás všechny potrápily stejné chybičky – díky za váš čas......