RoggyBlackie

Jde zvýšit hlasitost notebooku?

Jde prosím zvýšit zvuk na notebooku nějakým programem nebo tak? Myslím že býval dříve hlasitější a oproti ostatním notebookům má velmi tichý nekvalitní zvuk. (stáří 2 roky)

Odpovědi
gecco

Mohlo by pomoci mechanické vyčištění repráčků (pokud jsou zanesené, prach může membrány tlumit a nebo překážet ve zvukovodech) – rozebrat a vyčistit (při té příležitosti si můžeš vyčistit i chladící průduchy a případně vyměnit teplovodnou pastu pod chladiči).
Možná by pomohla aktualizace ovladače (ale spíše ne).
Více s tím asi neuděláš.
😉

Roman71

Reproduktory v notebooku jsou velmi malé a běžně jim brání (za dva roky) nahromaděný prach. Vyfoukání by do jisté míry pomohlo, ale s citem, aby nedošlo k poškození cívky na membráně. To by znamenalo konec i už tak slabé reprodukce.

Doporučuji dokoupit nějaké menší decentní přídavné repro, nebo svěřit notebook odbornému servisu. Potom už je to otázka investice – co se vyplatí víc.

kajicek94

Youtube a internet na hudbu: to nevím | Filmy stažené: VLC media player – DOPORUČUJI

kablik

myslím si že žádný nb nehraje příliš hlasitě, byl jsem tím taky překvapen že to je zvuk jak ze starýho tranzistoráku, pak jsem si koupil 25w dvoupásmovou soupravu se subvoufrem Logitech a teď málem ozvučím menší sál, soudím podle poskakujících hrnečcích ve vitrýně…stačí však si přídit sluchátka (mám zn KOSS) za 600kč, je to vinikající poslech, někdo ti asi poradí něco lepšího, nevím, rozhodně to není v zaprášených repráčcích…