Andrej99

Jde zrychlit „zpět“ PC?

Mám problém…
Můj PC má operační systém windows vista… dříve když jsem ho kupoval patřil mezi nejvýkonější herní počítače.. ale nyní nezvláda bez sekání ani hru Metin2 která patří mezi nenáročné.. navíc se i pomaleji načítá internet… ale není to připojením, protože to dělá i u her který jsou offline.

Můj dotaz:

Čím to je? Virama? přeinstaloval jsem i Windowsi ale nepomohlo to..
A metin 2 nijak nezvýšil nároky od té doby co mi šlapal uplně v pohodě…

Dá se nějak zvýšit výkon :)? Nejlépe prográmkem zadarmo:)))
Doplňuji:
Dík za odpovědi! Vyčistil jsem Pc od prachu.. a hned je vše OK:D tak jednoduché!

Nejlepší odpověď
badisko

Zadne programy za dara na zvyseni vykonu ani nezkousejte …nejdrive si PC projedte pomoci programu Ccleaner …pak odvirujte pocitac svym antiviem a pro jistotu ho jeste zkontrolujte timto…http://ww­w.eset.cz/cz/do­macnosti/produk­ty/online-scanner/…pak provedte defradmentaci disku …budto nastojem co ma v sobe Windows nebo timto…http://ww­w.slunecnice.cz/sw/de­fraggler/ ..pak odstrante vsechny nepouzivane programy a slozky (filmy ..fotky atd.. )..vyciste si plochu od blbosti co na ni jiste mate …hry ktere nehajete dejte z pc take pryc …updatujte ovladace PC ..pokud to neumite rucne pouzijet toto …http://www.slu­necnice.cz/sw/slim­drivers/…pred update ovladacu si vytvorte zalohu !!!..no a pak procistete znova CCleanerem…
Doplňuji:
ikdyz nerad ale priklanim se na stranu branika …AdvancedSystemCare nepouzivej!!…on cisti ze cisti a vycisti nekdy i veci ktere jsou potreba v PC…na nekterem pocitaci muze bezet bez problemu dost dlouho ale jinej naopak ze par pouziti zaseka jeste vic…!!!…po case ti.. ale jisto jiste rozhodi programy .....a registr celkove …uz jsem videl ze po jednom pouziti upne rozhasil internetove pripojeni tak ze byla treba oprava windows …!!!..pri cisteni pouzivej Cleaner ..http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/ je pro mormalniho uzivatele naprosto bezpecny oproti zminovanemu AdvancedSystemCare = problemy s pocitacem…

Další odpovědi
Braník

nikdy nepoužívej jaK PÍŠ FROFO aDVANCED SYSTEM CARE,JE TO SVINSTVO,UDĚLÁ TI VÍCE BORDELU V PC NEŽ UŽITKU!!!

Frofo

Já používám program Advanced Systemcare 6. A jsem s ním spokojený :D
http://www.io­bit.com/advan­cedsystemcare­per.html

huxa

Jak uvádíš, přeinstaloval jsi winy a nepomohlo to… V tom případě ti budou rady ostatních na ho*no… Prosím, stahni si program CPU-Z a pošli mi výpis nebo napiš ručně, co tam máš za součátky. Rozdělej bednu PC a vyčisti ji od prachu-klidně vezmi vysavač, ale pozor na dráty, při přeinstalaci jsi formátavol celý HDD? Jestli ne, udělej to a znova naistaluj visty, raději bych tam ale dal XP. Jestli budeš potřeboval ještě něco, napiš mi prosím osobní zprávu.

Bedy

Ještě bych přecejenom pro jistotu si od Vás vyžádal výpis z Hijackthisu, jestli tam nemáte náhodou nějaké zbytečné programy – tzv. bloatware – jsou to různé nástrojové lišty (toolbar) a další opravdu zbytečné programy, které jen a jen zpomalují počítač.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště a odkaz mi pošlete vnitřní poštou, eventuelně na bedy zavináč outlook tečka com.

Jinak programy typu Advanced Systemcare apod. opravdu nepoužívejte, nadělají akorát víc škody, jak užitku – jsou velice agresivní, často mažou, to co nemají, rozhází vzhled, nastavení WIndows, setkal jsem se i s řadou případů, kdy bylo nutné po takovéto „optimalizaci“ či „čištění“ kompletně reinstalovat Windows, protože zkrátka nenaběhl, vyhazoval modrou obrazovku.

led

Windows Vista bola, žiaľ, slepá ulička vo vývoji Windowsu. Bolo to len také rýchle preklenutie medzi Win XP a Win7, aby Microsoft nestratil trh.
Ak môžte prejdite radšej na Win7 alebo Win8. Sú aj menej náročné na použité hardware.

badisko

take si stahni toto http://www.slu­necnice.cz/sw/hi­jackthis/..spust program udelej scan a vloz log do dikuze …urcite dorazi uzivatel bedy a bude se nato chtit mrknout…kdyby ne tak prejdi tady …a dej odeslat k analyze…http://ww­w.hijackthis.de/

Bedy

badisko, tyhle online analyzéry dokáží nadělat akorát víc škody, jak užitku – jednou jsem zkoušel pár výpisů tam dát na otestování, řadu položek nerozeznal (byl tam otazník), řadu identifikoval blbě a naopak řadu závadných položek indetifikoval jako bezpečné.
A hlavně – tenhle analyzér neoznačí toolbary jako závadné – a právě toolbary bývávají často velkou brzdou PC.

A hlavně – zkušený člověk uvidí i další věci kolem, co jsou špatné, třeba staré verze programů, apod. – tohle ten online analyzér taky neidentifikuje, jeslti je nějaký program prošlý (snad s vyjímkou IE a samotného WIndows, že mu chybí Serivce Pack).

Takže online analyzéry NE!!

badisko

hm…

badisko

jo a jeste neco …kdyz jste daval novy windows tak mate v nem servisni balicky?…Service pack 1–2..?…pokud ne tak si je nainstalujte !!!