MITKEPEK

Jde zmrazit a následně po rozmražení použít syrové červené zelí?

Nejlepší odpověď
anonym

Zmražením popraskají buňky a po rozmražení tak bude zelí změklé a ´pustí´ vodu.
Takže – zmrazit lze, otázkou je další použití – uvařit půjde bez valné změny kvality, na syrový salát bude ale ´mlandravé´…
Každopádně je doporučuju před zmražením nakrájet nebo nakrouhat, po rozmražení by se to dělalo špatně.

Další odpovědi
ivzez

Zelí určené k vaření lze nastrouhat a zmrazit,
po uvaření se chuť nijak lišit nebude.

Ale nemrazila bych zelí určené k snědku za syrova.
Místo salátu by z něj bylo „bláto“.