JackSG

Jde zkvasit černý bez aniž bychom museli přidávat cukr?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží co chceš aby bylo výsledkem kvašení. Bez přidaného cukru to bude mošt a to ještě za předpokladu,že černý bez cukr obsahuje (je jedno v jaké formě).

Další odpovědi
dědapetr

Podle mě by stačilo přidat vinné kvasinky.
Doplňuji:
Lze to ponechat bez cukru a bude to kvasit jako mač na pálenku,nebo přidat kvasnice a bude to kvasit jako víno.Ovoce obsahuje cukry.

jáára

cukr přidat musíš, co by tam kvasilo?

Kelt

Je vidět, že neznáš základní zákony přírodních věd-
c6H12O6 (cukr) = 2CO2 + 2C2H5OH
kvasinky katalyzují tuto reakci.

gecco

Odhaduju, že bez dodání cukru by velmi pravděpodobně by proběhlo nikoli alkoholové, ale mléčné kvašení (tak kvasí např. zelí) – ale nezkoušel jsem, nevím…
😉