Bronzový

Jde zjistit, který fridex mám v autě?

Mám Felicii 1.3 (r. 1996). V obchodě s autodíly mi paní prodavačka řekla, že bych tam měl dát zelenou G48, ale na netu jsem našel, že tam původně byl červený G12, ale prý tam někdo dával i modrý G11.
Čemu tedy mám věřit? Jde zjistit z odebraného vzorku v autě, který to doopravdy je? Jde to zjistit, i když je to naředěné vodou?
___
Taky jsem slyšel, že když se to smíchá, tak se utvoří hrudky a ucpe systém a je potřeba to celé vyčistit a vypláchnout.
Nesmí se míchat žádné, nebo jen některé?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

být Tebou, tak to vypustím a dám novou kapalinu. stejně se má měnit, což lidé nedělají, stejně jako nemění brzdovou kapalinu

Další odpovědi:

Stříbrný

Všechny druhy fridexu jsou bez následků vzájemně mísitelné. Stačí hustoměrem zjistit ředění a koncentrovaným fridexem případně upravit do - 20 st.

Bronzový

Doporučím vzhledem, že nevíte co tam je a pravděpodobně ani jak dlouho to tam je, vše vypustit ,soustavu propláchnout a dát novou směs-pokud dobře propláchnete můžete pak jakou chcete.Jen prosím neberte radu Keplera.že jseóu všechny mísitelné navzájem-NENÍ TO PRAVDA!!!! Mísitelné navzájem jsou modrá a zelená. Ale nelze míchat červenou (G12 nebo dokonce G13...) s modoru a zelenou!!!
Dále rada-mrazuvzdornost věkem neklesá i když se dolévá jen voda,odpařuje se jen voda ne směs!!V průběhu 5 roků u G12 a G13 klesme max jen o 1°C!!tzn z původních třena 28 na 27°c. stejné to je i u modré a zelené!!
Boreczech-já brzdovou kapalinu také neměním-nemám ji v autě ani půldeci.Ale za to měním po cca 60 000km LHM+

Zlatý

Tady máš tabulku mísitelností chladicích kapalin.
http://photo.uloziste.com/…

Někteří výrobci automobilů doporučují výměnu chladicích kapalin v intervalech 3 - 5 let někteří ne. Výrobci kapalin doporučují samozřejmě vždy.
Chladicí kapalina obsahuje i inhibitory koroze a ty jsou prý za 3 roky fuč.
Výměnou nic nezkazíš a na barvu se vykašli. Viz. tabulka.

Jak vidíš od G+ můžeš dávat do všech bez výplachu.
Vítěz testu je Sheron antifreeze Maxi D3.

http://jaknaauto.cz/…

Diskuze k otázce

Bronzový

Frogman

Kepler: Proč se tedy všude říká a píše, že se to nesmí míchat?

Zlatý

mosoj

No to se právě nepíše. Na každé krabici s kapalinou je napsáno že je mísitelná se všemi běžnými kapalinami. Já ale věřím té tabulce.

Stříbrný

Kepler

To nevím, já jsem normálně jednou smíchal a nic se nestalo. Možná fridexy mají různé antikorozní přísady s ohledem na materiál bloku motoru, nebo chladiče (železo, hliník). U 20tiletého auta to už je jedno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.