Drifter

Jde zabránit nárokům o alimenty a výživné?

Čekám s bývalou přítelkyní dítě, ale nechci se o něj starat ani ho vídat, tak jsme se s bývalou vzájemně dohodli na tom, že ji zaplatím 15.ooo,– Kč na základní výbavu a ona mi podepíše papír, kde bude napsáno něco ve smyslu, že mě zbavuje otcovských práv a povinností na výchovu, výživné atd… tzn že si nebude nárokovat nikdy žádné peníze… Myslíte, že je tohle vůbec možné uzavřít?? Aby se to nedalo třeba za rok napadnout soudně a abych i přes tuhle smlouvu nakonec neplatil alimenty…

Nejlepší odpověď
Deli

Sorry, ale je mi na zvracení. Dítě není věc. Co jsi za člověka, že tohle vůbec vymyslíš???
Doplňuji:
AD ocko: Ve všem máš pravdu, já se ani nedokázala rozepsat, jako Ty, na tohle jsem slova prostě neměla. Docela se mi klepou ruce vzteky. Řeším teď svého ex, který mi na 11 letou dceru posílá 1500 Kč a ještě tvrdí, že jsem mu NEDOLOŽILA, že peníze využívám ve prospěch dcery, a že své alimenty považuje za NADSTANDARDNÍ! Když jsem tedy nuceně spočítala náklady za posl.2 roky, které dcera má (jídlo, oblečení, kroužky, vybavení na kroužky, tábory, ski škola, lyž.výbava, energie, léky…) a zprůměrovala je na měsíc, vyšlo mi cca 10.000 Kč! A on si myslí, že z jeho 1500 se ještě rozšoupnu já, ne?
Tohle všechno by si měl uvědomit i tento borec. Jeho expřítelkyně si zřejmě chce miminko ponechat i za těchto ponižujících podmínek, ale zřejmě si sama nedokáže spočítat, kolik dítě stojí a bude stát do budoucna. A také to, že při péči o dítě nebudou její příjmy takové, jako dosud. Mateřská, rodičovská, školkové děti často marodí, takže OČR – a zas je příjem nižší, zatímco v lékárně lítají stokoruny – a ještě je zaměstnání v ohrožení… Bude to ona, kdo se nevyspí, kdo bude brzy potřebovat nejen výbavičku, ale i mateřské oblečení, vitamíny… Jen taková podprsenka na kojení vyjde k tisícovce. A nelze mít jen jednu…
A 15000 na výbavičku je opravdu jen příspěvek. Pán by si měl zajít do obchodu s dětskými potřebami a prohlédnout si cenovky.
To je zas jednou jeden „otec“. Asi ho moc dobře nevychovali. Hrůza.

Další odpovědi
anonym

Zasloužil bys při nejmenším důkladně vynadat. Samozřejmě že jde zabránit nárokům na alimenty i na výživné – přestaň dělat děti nebo raději přestaň rovnou souložit.
Sepsat spolu můžete jakýkoliv nesmyslný papír. Dnes a zbavit se dítěte za 15 tisíc? Tak to je hezky tvrdý vtip. Víš vůbec kolik stojí pleny a základní výbavička pro miminko, kolik kočárek a kolik stojí dítě vypiplat. Tušíš, že takové Tvé nechtěné dítě je finanční náklad na doživotí? Otcovských povinností Tě nezbaví nikdo. Tvoje bývalá přítelkyně by byla pěkně hloupá, kdyby po Tobě nechtěla pro Vaše dítě výživné. To nejsou penízky pro ni. Bude muset dost přidat ze svých příjmů, aby dítěti zaopatřila vše, co bude potřebovat.
Nepřej si vědět, co si o Tobě myslím a navíc si myslím, že hodně podobné názory tu bude mít většina lidí, kteří si Tvůj dotaz přečtou. Je to maximální zhovadilost udělat si dítě a potom se na ně chtít vykašlat. 15 tisíc je výsměch všem zodpovědným rodičům, matkám a dětem. To sis to plození představoval zatraceně jednoduše. Kondom jsi neměl, co?
Matku svého dítěte nevydírej. Hezky začni přemýšlet a za svoje nezodpovědné chování se běž omluvit a běž se dohodnout jak vysokou částku budeš kromě těch svých usmolených 15 tisíc přispívat měsíčně. Koukej si uvědomit, že jsi to pořádně sprasil ty sám. Vaše dítě nemůže za to, že vztah mezi Vámi už dnes nefunguje a má plné právo žít spokojený a šťastný život.
A ještě jeden detail – pro případné další partnerky je málo přitažlivý nezodpovědný chlap, který se chce zbavit odpovědnosti za své dítě.
Pokud jste se nedohodli předem, že spolu dítě mít nechcete, tak se hleď vzpamatovat.
Mám známého, který po rozpadu vztahu naopak všemožně usiluje o to, aby se o své dítě starat mohl – i za cenu toho, že si vybojuje svěření dítěte do svého opatrování.

AD Deli – nedivím se Ti, cítím to stejně a dnes mi obzvlášť vadí, že nadávky jsou v rozporu s kodexem. Jinak bych tu snad už nic jiného ani nenapsala. Je to hnus a ještě chce takový člověk po nás radu a požehnání.

badisko

Hele penize jsou pro dite ne pro manzelku …!!! doma sepsana smlouva ti bude k nicemu budes to muset resit soudne …ale diky bohum ..soudy povetsinou rozhoduji ve prospech ditete takze alimenty z nejvetsi pravdepodobnosti stejne budes muset platit…a ikdyby bejvalka udala ze je otec neznamy za par let to muze stejne dat k soudu..:D …hele nebud cvok …to dite fakt nemuze za to ze vam to nevyslo a ze se tatovi platit nechce …stara pravda tedy zni dite nemuze za to ze ma pitome rodice ..;D

www

Kemo, nebuď křivák a zachovej se jako chlap!
Máš dítě? Máš! Tak se podle toho chovej a dítěti alespoň zaplať na to, co potřebuje.

iceT

Neexistuje nic takového podepsat,i kdyby to nakrásně šlo,ze zákona máš povinnost platit,leda by přítelkyně uvedla otec neznámý.A to by byla pěkně blbá.Chceš radu?Příště investujte do kondomu,jeden z Lidlu vyjde na 3,25,to je lepší částka než 15000.

Mc Merkurion

když k tomu přidáš tři nuly,tak to bude OK
Doplňuji:
…jinak souhlasím s ostatními,vě­řím,že se tu jinej názor neobjeví,abych nemusel jmenovat

ladaadal

Za 15 tisíc ji kup kočárek (nižší třídy) a pak se připrav na 3–5 tisíc měsíčně dle tvého platu. Toho se nezbavíš. Jak sis to vůbec představoval? Bože, kam to spějeme, že může někdo vůbec takhle uvažovat?

pizlicka

jde to.ale ona musi mit jineho pritele,musi byt s nim rok v manzelstvi,on pozada o osvojeni ditete,tim prebere na sebe prava,i odpoved­nost,a tebe tim zbavi prav platit vyzivne,ale i vidat vlastni dite.zalezi na tobe,jestli opravdu do budoucna sve dite uz nikdy nechces videt.vse ma sve pro,momentalne neplatit ni,ale do budoucna proti,nikdy neuvidis vlastni dite.mas jedine stesti,ze kazde dite chce videt vlastniho otce,aspon proto,aby dostalo odpoved,proč…

HonzaK

Deli: miluju matky co porodi dite a nemaji na nej finance a pak breci kolik dite stoji. bohuzel kdyz nemas prachy nemuzes mit deti......brecis na spatnem hrobe…

HonzaK

je to realita, hnusna realita ale je to tak…nevyslo jim to, matka souhlasi s tim, ze nechce alimenty, tak co resite???? kdyz souhlasi matka, pak asi nasla jak pise super pritele a postaraji se o dite oba. Jsi prijdu jak u blbecku na dvorecku? ptal se o radu ale vy vylejvate zde jen sve pocity. vzdyt vubec nevite o co jde? kazdy to ma hozeny jinak…pochopte to proste! nebo mate nejake omezeni?

HonzaK

hele, musim, vam tedy rici, ze me je zle z vas. pokud dite neplanoval a nechtel ho (popr. nehteli ho) tak zalezi na dohode. podepsat zrejme muzou co chteji. zakon udava, ze vyzivovaci povinost tu je a je lepsi to probrat s pravnikem. co nadavate na jine lidi? ne kazdy chce dite a ma vztah k vychode deti. a hned je to nejzrudnejsi zvire? i pes odmitne mladata a opusti je kdyz citi nebezpeci a nebo vi, ze je v ohrozeni zakousne je......nejdriv si zamette pred svym prahem a pak sudte nekoho o kom vite h.....lepsi zadny otec nez otec za trest…urcite si Driffer udelej test otcostvi !!!! o tom zadna!!!!!

Drifter

Neptal jsem se na vaše názory, ale pouze na to, jestli je něco takového možné, nebo ne… Navíc jsem to nevymýšlel já, ale přišla s tím Matka dítěte… Že prý dítě bude vychovávat s novým přítelem a po mě chce pouze 15 tis. a podepíše mi, že nebude nárokovat alimenty… Vzhledem k tomu, že mě podváděla a není jisté, že je dítě moje, tak by to bylo asi nejlepší řešení… Ale nechci ji dát jen tak 15 tis, které utratí za kraviny, když bych pak stejně platil ještě alimenty… Ptám se, jestli je možné teda uzavřít tuhle dohodu, nebo je to nesmysl a pouze vyhozené peníze… chce semnou totiž pěkně vyjebat, co se týče peněz… Už jedno dítě má a ušila to na bývalého, že je jeho, tak podepsal rodný list a do dneška chudák neví, že platí alimenty zbytečně… za dítě, které není jeho, v domění, že je jeho

iceT

a to je jako takový problém nechat si udělat test otcovství?sice to stojí docela slušnou částku ale co by člověk neudělal pro klid duše a čisté svědomí,že?
každopádně takhle jednat o děcku prostě nejde,pokud ty věříš,že dítě není tvoje,nemusíš se zápisem do RL souhlasit a pak by ale po tobě nikdo nemohl alimenty žádat,leda snad v zákonné lhůtě nebo jak to je.a pokud tě ona takto vydírá,tak ji taky můžeě žalovat nebo tak něco.

briketka10

sprosťáku !!

pizlicka

nesudte,do srdce nikdo nevidíte,i kdyz se to muze zdat odsouzeníhodné.jsou to otazky,odpove­di,neni tu soud.

HonzaK

konecne jedna rozumna odpoved.......diky :)

anonym

Pizlicko, vždy v takových případech zůstává jako nejdůležitější dítě. To za nic nemůže. Když už si ho nějaký nezodpovědný chlap udělá, tak se k tomu má postavit čelem a ne hledat možnosti, jak se svých závazků zbavit. Myslím si, že kdybys byla v situaci matky takového dítěte, tak bys přemýšlela jinak.
Stát se toto mé dceři, tak pacholka, který se hodlá za 15 tisíc doživotně vyplatit z otcovkých povinností, budu honit po soudech tak dlouho, že mu pro příště bude odporná každá ženská, se kterou by si chtěl něco začít.
Buď ráda, že do tohoto srdce opravdu nevidíme. Upřímně vzato po tom ani netoužím.

pizlicka

ocko,rikam nesud,pokud nevidis pod poklicku.to,ze se to stalo tve dceri,je tobe slapnutim na kuri oko,to jeste neznamena,ze jde o tentyz pripad.veci nejsou jen cerne,nebo bile.ve svem veku,uz bys to mohla vedet.

Drifter

ale těch 15 tisíc mi nabízí ona, chápeš to?? Já si to nevymyslel… Spíš mi to připadá jako pěkná bouda, že mi chce nalhat, abych ji vysolil 15 litrů, že nebudu platit alimenty a ve finále si dá stejně záležet na soudech, abych je ještě k tomu platil… Proto jsem se ptal, jestli je něco takového vůbec možné, nebo jestli ze mě chce jen dostat více peněz… Kašlu na ni, je falešná jak když tiskne a to dítě co se narodí lituju už teď, když vidím, jak se chová to její současné ve 3 letech… vyroste z toho tak rozmazlenej spratek, že to svět neviděl. A hlavně na svého bývalého přítele udělala takovej podraz, že mu nalhala, že je to dítě jeho, protože se měsíc před tím rozešla s jiným, kterého to dítě je… ale ten její si opravdu myslel, že je to jeho, tak podepsal rodný list a když se pak rozešli, nárokovala si alimenty a to mi přijde jako pěkně vychcané od té baby… Ale bohužel na tohle žádnej zákon není a na rovinu ti říkám, že taková baba by se měla pořádně vytrestat, aby si uvědomila, jaká je to svině

HonzaK

tak jak to dopadlo? hlavne uz ma jedno dite a jak jsi rikal nekdo plati a neni ani jeho.....coz je velka svinarna. co Deli? neni? taky si myslim…styd se za to co jsi napsala…kdyz nevis detaily neodsuzuj......vis kolik otcu plati a neni to jejich?

pizlicka

drifter,vis,kolik takovych zenskych je?byvala manzelka meho pritele alimenty chce,ale deti mu davat nechce,a kdyz tam prijde,jeste na nej posle sveho pritele.pritom rozpad manzelstvi zpusobila ona,na mne rvala,ze jsem jej zpusobila ja.no nevim,ja kdyz jsem se s pritelem seznamila,byla uz tri mesice tehotna se svym pritelem.a muj pritel,jeji tehdejsi manzel,ji varil obedy,o deti se staral,protoze byla v rizikovem.jo­jo,takove jsou zeny.nesnasim,jak nekdo rika,jak jsou muzi darebaci,a zeny jen proto,ze rodí deti,svetice.ony toho totiz proklate dokazou vyuzit,a hrat si na chudinky.

HonzaK

diky. mas naprostou pravdu.....mam xxx kamaradek, tedy zen, ktere mi sdelili, ze se nechaji zbouchnout bohacem a ten plati 18 let protoze nechce aby se to zena doma dozvedela…proste takovy zeny jsou…bohuzel chudaci deti…