gnr54

Jde z mobilu obnovit foto?

Měla jsem v mobilu fotku a vymazala jsem ji.Teď bych ji potřebovala.Jde to ještě nějak obnovit?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží zda byla fotka uložena na paměťové kartě nebo v mobilu. Pokud byla na kartě lze se o obnovu soborů pokusit některým s programů typu „recovery“.
Třeba zde http://www.dwn­.cz/recover-files, ale je to již práce pro zkušeného.
V mobilu by to teoreticky mělo jít také, ale zkušenosti nemám.
Ne vždy se to obnovení ale podaří, záleží na mnoho okolnostech.

Další odpovědi
anonym

připojte telefon k počítači pomoci usb kabelu jako datové uloziste, „mass storage device“ a pouzijte program RECUVA

..

predstavme si takovy disk nebo pamet na kterou ukladame soubory a slozky jako spletitou síť zastávek MHD, jeden soubor ci slozka je zastávka … když chcete zastávku zrušit, nemusíte ji bourat stačí jen přesměrovat spoje a vymazat zastávku z jízdního řádu …

podobně při mazání souborů nejsou soubory ve skutečnosti mazány ale pouze je odstraněna veškerá zmínka o nich z alokační tabulky file systému.

Existují tedy aplikace které umí procházet povrch média a zcela nezávisle na alokační tabulce hledaji data která mají známou strukturu (obrázky, videa) a umí je „obnovit“ – tj. znovu identifikovat a popsat jejich existenci v alokační tabulce (pokud chybí).

umí to například zdarma dostupná RECUVA
http://www.slu­necnice.cz/sw/re­cuva/

///

kámen úrazu je pouze v tom že nové souboy které ukládáte už mohou to místo kde je smazaná fotografie přepsat protože je pochopitelně považováno za prázdné místo … pokud se to stane, pak už se obnova nepodaří.

eliska22

lze to provest i na MacBooku?