Jde vyřídit občanský průkaz bez udání jednoho z rodičů?

Jde vyřídit občanský průkazu bez udaní jednoho z rodičů?? Jde o první občanský průkaz.

Nejlepší odpověď
anonym

Podkladem pro vystavení OP je rodný list.
Tam jsou buď uvedeni oba rodiče, případně v kolonce otec, napsáno neznámý.
Otázka tedy postrádá smysl a další spekulace jsou zhola zbytečné,
(v OP rodiče nejsou uvedeni, jen tvé osobní údaje vč. bydliště, v nových verzích odpadá i stav, ale to tě zřejmě zatím nepálí).

Další odpovědi
L Zee

Otázka NEPOSTRÁDÁ SMYSL. Jedná se o slečnu, která měla teď 20.narozeniny a doposud nemá vyřízený svůj první občanský průkaz ! Navíc v prosinci 2011 porodila, kvůli tomu ji stojí mateřská a porodné. Na úřadu ji řekli, že je potřeba její rd, a rd obou rodičů. Ale její matka se o ni od 14ti let nezajímá, matčin rd není k nalezení. Má pouze otcův a svůj. Ptám se tedy, dá se to vyřídit i tak ???