Vanda6

Jde vyměnit reproduktor na notebooku?

Mám klasické reproduktory zespodu (notebook HP Pavilion) a jeden mi prostě přestal fungovat. Nevíte jestli se dá opravit nebo vyměnit?

Nejlepší odpověď
jáára

Ano, bez problému.

Další odpovědi
MassimCZ

Ahoj trochu sem zapátral a asi jo tady je ke koupi http://www.vymena-displeje.cz/re­produktory-k-notebooku/38335-hp-pavilion-dv7-1250es-reproduktory-pro-notebook-laptop.html
ale můžeš si koupit i repráky vnější
u kterých je cena různá 100kč a výše
nejsem elektrikář takže nevim co stím je ale snat ti aspon toto postačí

setapouch

Pokud není uvolněný kablík, pak opravit nepůjde, ale půjde vyměnit. Bude potřeba sundat kastli a vyndat pár „vnitřností“, ale na Netu je dost videonávodů, podle jednoho zvládla rozložit a složit svůj notebook i má kamarádka. S trochou šikovnosti, opatrnosti a pečlivosti to pravděpodobně zvládneš sama. Googli/youtubi název svého notebooku a disassembly.

Mimochodem, osobně bych asi nekupoval originál, ale kompatibilní na ebayi, aukru nebo nějakém čínském obchodě, u repráčku je to jedno.

lexx

velmi málo pravděpodobné že by selhal přímo reprák NTB, spíš se přerušil přívod, to se stává…odpájet kablík a přiložit krátkodobě tužkovou baterii 1.5V jestli to zapraská je OK, nebo proměřit odpor cívečky odpojeného repra běžným ohmmetrem-multimetrem

lukas1912

ja bich skusil aktulizovat ovladače pro reproduktori pokut bi to nepomohlo aš pak bich řešil vimnena reproduktoru