bolak

Jde vyhledat místo na google maps street view podle obrázku?

Když mám třeba fotku mostu z nějakého místa, a chci vědět odkud přesně to je, tak podobně jako funguje ten porovnávač obrázků skrz google vyhledávač, jestli už je možnost vyhledávat i mezi obrázky implementovanými v google street view?

Jo, a můžete mi někdo říct, jestli jsem použil to slovo „implementovat“ ve větě správně? Já se teď učím nový slova ze slovníku, ale úplně přesně ještě nevím co znamenají, a kde se dají použít.

Odpovědi
Bedy

Tak můžeš zkusit udělat screenshot toho obrázku, dát to do vyhledávače obrázků a podle popisu nalezených stejných/podobných obrázků zjistit odkud to je.

pl4toon

Toto zatím nelze, pokud je mi známo. Na jedné universitě pracují na SW, který bude umět prohledat web a vlastní zdroje a podle snímku najít konkrétní místo, je k tomu ale potřebná obrovská výpočetní kapacita a každý nemá doma cluster. Takže se to bude používat nejspíš centralizovaně.

bolak

Bedy: to právě nic nenajde, ale myslel jsem si, že když mají databázi milionů fotek z google street view a navíc i poskytují možnost hledat podobné obrázky, tak že by mohla být v nějakém tom google earth nebo jiném softwaru nějaká vychytávka, která by zkombinovala obě tyhle funkce