Avatar uživatele
bolak

Jde vyhledat místo na google maps street view podle obrázku?

Když mám třeba fotku mostu z nějakého místa, a chci vědět odkud přesně to je, tak podobně jako funguje ten porovnávač obrázků skrz google vyhledávač, jestli už je možnost vyhledávat i mezi obrázky implementovanými v google street view?

Jo, a můžete mi někdo říct, jestli jsem použil to slovo „implementovat“ ve větě správně? Já se teď učím nový slova ze slovníku, ale úplně přesně ještě nevím co znamenají, a kde se dají použít.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Damiana, briketka10 před 3971 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Tak můžeš zkusit udělat screenshot toho obrázku, dát to do vyhledávače obrázků a podle popisu nalezených stejných/podobných obrázků zjistit odkud to je.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pl4toon

Toto zatím nelze, pokud je mi známo. Na jedné universitě pracují na SW, který bude umět prohledat web a vlastní zdroje a podle snímku najít konkrétní místo, je k tomu ale potřebná obrovská výpočetní kapacita a každý nemá doma cluster. Takže se to bude používat nejspíš centralizovaně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Bedy: to právě nic nenajde, ale myslel jsem si, že když mají databázi milionů fotek z google street view a navíc i poskytují možnost hledat podobné obrázky, tak že by mohla být v nějakém tom google earth nebo jiném softwaru nějaká vychytávka, která by zkombinovala obě tyhle funkce

před 3971 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek