shaman88

Jde vlozit notebookova baterka do notebooku zapnuteho v el. siti?

Zkousel to nekdo? Neposkodi se tim neco?

Nejlepší odpověď
gecco

Jeden HP a jedno Lenovo – bez problému…
😉
Obecně by to jít mělo – napájení počítače a baterky jde paralelně (notes při připojení na síť neběží na baterku), problém může nastat při některých konstrukcích (baterka nejde vyndat bez odpojení sítě) a obecně se taková manipulace doporučuje spíše při vypnutém zařízení.

Další odpovědi
Emefej

Většinou by to mělo jít, ale v práci jsem měl outdoorový notebook, u kterého je zámek dvířek k prostoru baterie mechanicky zablokován při zasunutí napájecího konektoru. Tam to prostě nejde.

Z hlediska bezpečnostních předpisů by se veškerá manipulace s el. spotřebičem měla provádět s odpojeným napájením.

jáára

U mého Dellu bez problémů. Potřeboval jsem datovou SIM do jiného zařízení, tak sem vyndal baterku, simku, vrátil baterku, běžel celou dobu na zdroj.

Tobbycz

Záleží u kterého modelu.