bobánek

Jde vidět čínská zed z vesmíru?

Nejlepší odpověď
standa

Prý je to jediné dílo vytvořené člověkem, které je z vesmíru viditelné.

Další odpovědi
jeffík

Čínská zed vydět z vesmíru není, ale vidět je.

hanulka11

ano je vidět

http://zahranic­ni.ihned.cz/c1-16038620

anonym

Možná se zvětšením nebo dalekohledem. I kdyby nad zdí nebyla oblačnost, pouhým okem kosmonaut čínskou zeď neuvidí. Zkus jednoduchý test použitím Google Earth jako metafory satelitu. Budou vidět jen ty části zdí kde je dlouhý stín. Úhel pohledu taky musí být takový aby zeď nesplynula s okolím. Na některých místech může být zeď porostlá trávou a keři, někde je zas kamenitý terén.
Horní a poslední vrstva Zemské atmosféry je exosféra a mezní výška je 20 000 až 40 000 km. Tam může začínat vesmír. Je možné že by někdo z té výšky rozeznal zeď která sice může být dlouhá ale jestli jde rozlišit šířku zdi s okolím. Vesmírná stanice je umístěna na nízké oběžné dráze Země ve výšce kolem 350 km
(http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­zinárodní_ves­mírná_stanice) a to je dálka. Takže mě by to taky zajímalo protože ne všechno co se zveřejňuje na internetu je pravdivé. A Číňanům bych moc velkou váhu nedával. Že tu zeď vyfotil z vesmíru kompaktem z obchodu. Naproti tomu kompaktem vyfotíme stanici ISS která je jak tečka na obloze, ale tam není žádné rušivé okolí mezi kterým by se ztratila.

Retko

Yop…