Avatar uživatele
martas01

Jde v TP vyměnit typ motoru?

Jde zapsat do TP jiný typ motoru? Dám příklad, když mám Hondu Civic a v TP mám typ motoru D15Z6 a dal bych do auta např. D16Z6 jde to nějak zapsat, aby to bylo papírově legální? Přestavba nebo tak něco? Dík za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jde to – jako přestavba…
Ale to je u nás tak náročný a drahý proces (musíš získat v podstatě novou homologaci pro provoz na veřejných komunikacích), že uděláš rozhodně lépe, když tohle auto prodáš a jiné koupíš…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Je to přestavba, jedná se o proces složitější administrativně než technicky. Výmaz čísla motoru je něco zcela jiného a změnu typu motoru nijak neřeší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

jestli je to nutné. Již několik let se na žádost provede v TP výmaz čísla motoru. Je to právě proto, aby se motor mohl bez problémů vyměnit. (tak mi to řekl přímo úředník, který to udělal automaticky). To znamená, že na technické kontrolují jen číslo karoserie a pokud je ve voze podobný motor stejného výrobce , už nikdo neřeší. Pochopitelně takhle nejde změna paliva nebo u fáčka stříkačku za karburátor – ale to zakázal výrobce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martas01

I když se ten stejný typ auta dělal i s tím druhým motorem? Nj tušil jsem, že to bude u nás v ČR náročné, neříkám, že chci motor měnit jen mě to prostě zajímalo třeba do budoucna, protože ceny tady těhle Japonců jdou pořád nahoru a třeba takové VTI nebo Si v dobrém stavu už dneska pod 100k nekoupíš.

před 3070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jo jo – i když se to auto dělalo s více motory…
😉

před 3070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek