Jde utéct s pytlem zlata?

Když vidím někoho ve filmu utíkat s „pytlem zlata“, napadá mě, jestli se tvůrci filmu ptají, zda to vůbec jde. 😉 Kdo měl v ruce „kus“ zlatá, ví, o čem je řeč. Zlato má hustotu 19,3 tuny/m3. I menší pytel ze zlatých cetek musí být dost těžký na to, aby šel ukrást, ne?

Odpovědi
infant

Pytel zlata není sice nejpřesnější jednotka váhy, ale řekněme, že při hustotě 19,30 g/cm³ by se takové 2m³ nesli hodně špatně, a to není moc velký objem.
Pokud by to ale byli šperky i v krabičkách, tak se s tím už pytel naplnit a odnést dá.
Jinak jde samozřejmě o film, a tak se to musí brát s rezervou.
Ale vážně dobrá úvaha. Stejně tak jako jejich časované bomby s přehledným displayem.

ReHu

Infant > byli šperky i v krabyčkách
šperky byly v krabičkách.
jen pro pořádek 🙂
.............­.............­...........
Ale souhlasím, že představa utíkajícího s pytlem zlata, je celkem úsměvná.

oskar

Musi mit dobre nohy.

Wareg

Jde utéct s pytlem zlata? Těžko… jeho váha by vás brzy unavila, ale za pokus to stojí. Ono, máte-li za patami bandu po zuby ozbrojených policistů, pytel se pronese, ale máte-li štěstí a dostatek sil, není nic lepšího, než vzít PYTEL na ramena a … plahočit se alespoň za roh dané banky! 😁

atriplex

Copak zloději, ale princezna pohazující si na zahradě zlatým míčem…

qwertz

Vázne trefná otázka…;-))) Asi to nebude jednoduche, protoze aby se jim loupez vyplatila, tak pri dnesni cene zlata to bude peknych pár metráku..