Bronzový

Jde u nás koupit sýr na Raclette??

Známí ze Švýcarska mi darovali Gril Raclette, dovezli mi i tento sýr, který jsme už snědli.. Jde u nás koupit?? Převážně v Pardubickém kraji.. Díky za tip.. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sýr

Slovo raclette pochází z francouzského výrazu racler, což znamená seškrábnout. Při přípravě totiž skutečně seškrabujete roztavený sýr a kladete ho na brambory uvařené ve šlupce. Pro raclette se používá polotuhý, plnotučný(45-50%) a aromatický sýr. K přípravě můžete použít buď originální sýr raclette, který pochází z Valais (AOC) nebo z francouzského Savojska. Tento sýr se dá zakoupit i v ČR. Dále můžete použít takové druhy sýrů jako gouda, camembert, čedar, ementál, parmazán nebo jiné tučné sýry. Minimální obsah tuku musí být 45% (skutečně lehká pochoutka).
zdroj:http://www.francieinfo.cz/…
jeden recept navíc, který si doma děláme na grilu..
http://recepty.vareni.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

řekla bych, že vcelku normálně - v ČB jsem ho viděla pravděpodobně v albertovi, a 100% v tescu a v makru

Stříbrný

Roztavený sýr raclette s kousky uzeniny politý na malé kvalitní brambůrky uvařené ve slupce je výborná věc. Občas jsem tento sýr ve speciálkách viděl i u nás. Ale největší výběr jsem zatím viděl jen ve Švýcarsku odkud jsem si vozil speciální se zeleným pepřem. Pro přípravu raclette z jiných druhů doporučuji opravdu kvalitní sýr, který musí mít vyšší obsah tuku. Ale chutná to bohužel jinak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.