Džanička

Jde u nás koupit sýr na Raclette??

Známí ze Švýcarska mi darovali Gril Raclette, dovezli mi i tento sýr, který jsme už snědli.. Jde u nás koupit?? Převážně v Pardubickém kraji.. Díky za tip.. :)

Nejlepší odpověď
briketka10

Sýr

Slovo raclette pochází z francouzského výrazu racler, což znamená seškrábnout. Při přípravě totiž skutečně seškrabujete roztavený sýr a kladete ho na brambory uvařené ve šlupce. Pro raclette se používá polotuhý, plnotučný(45–50%) a aromatický sýr. K přípravě můžete použít buď originální sýr raclette, který pochází z Valais (AOC) nebo z francouzského Savojska. Tento sýr se dá zakoupit i v ČR. Dále můžete použít takové druhy sýrů jako gouda, camembert, čedar, ementál, parmazán nebo jiné tučné sýry. Minimální obsah tuku musí být 45% (skutečně lehká pochoutka).
zdroj:http://www.fran­cieinfo.cz/cz/u­vod/gastronomi­e/index.php?ac­tion=article&id=63
jeden recept navíc, který si doma děláme na grilu..
http://recepty­.vareni.cz/ra­clette/

Další odpovědi
pokazdejinak

řekla bych, že vcelku normálně – v ČB jsem ho viděla pravděpodobně v albertovi, a 100% v tescu a v makru

suaeda

Roztavený sýr raclette s kousky uzeniny politý na malé kvalitní brambůrky uvařené ve slupce je výborná věc. Občas jsem tento sýr ve speciálkách viděl i u nás. Ale největší výběr jsem zatím viděl jen ve Švýcarsku odkud jsem si vozil speciální se zeleným pepřem. Pro přípravu raclette z jiných druhů doporučuji opravdu kvalitní sýr, který musí mít vyšší obsah tuku. Ale chutná to bohužel jinak.