Levandule

Jde u moji kocky o eklmapsii? Kocka vravora a ztraci rovnovahu…

Mam kocku, ktera pred 4 tydny porodila 4 kotata.

Poslednich par dni se neustale chodi dokrmovat k sousedce, ktera ma taky kocky a pravidlne od ni chodi s nafouklym brichem. Sousedka si neda rict a i pres moje vyzvy, aby ji nekrmila ji krmi, protoze je prej chudinka hubena a kocka ma diky tomu furt prujem. Nemam kontrolu, co zere a taky ma furt nafoukly bricho.

Nejhorsi je, ze tech poslednich par dni obcas vravora a ztraci rovnovahu, nevim prave jestli je to kvuli tomu ze chodi porad nacpana jak sud, nebo jestli nahodou nema nedostatek vapniku kvuli tomu, ze ted furt koji ty kotata…

Prosim o jakekoliv info, jestli s tim ma nekdo zkusenosti. Mam davat kocce vic stravy s vapnikem?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyby měla kočka eklampsii, nebyla by už mezi živými. Pokud její potíže trvají několik dní, nebude to rozhodně eklampsie. Kočka by při vydatné stravě měla čtyři koťata uživit bez problémů, ale je nejvyšší čas koťata odstavit a nenechat jejich výživu jen na matce.
Jestli dáváš ty nebo sousedka kočce mléko, tak má samozřejmě průjem a to ji vysiluje. Rychle začni krmit koťata i kočku masitou stravou (konzervy, vařené nebo i libové syrové maso). Jestli se nezačne ani po změně stravy stav kočky lepšit (do dvou dnů) vezmi jí k veterináři. Samozřejmě jí vezmi k vetovi při jakémkoliv zhoršení stavu. Kočka může mít potíže s motorikou z mnoha jiných důvodů , např. úraz, otrava atd.

Další odpovědi
www

Co je eklmapsie nevím.
Průjem může být z nevhodné stravy (tip), např. mléka, na které není zvíře zvyklé.
Pokud chodí ven, ovlivníš to těžko. Zajdi na veterinu, dozvíš se více.

Andre5000

Navštivte veterináře dřív než bude pozdě. Léčení a diagnostika přes internet (ať už u lidí či u zvířat) moc nepomáhá.

mosoj

Jal to tak vypadá kočka je nemocná ale sousedka za to zřejmě nemůže.
Od toho je veterinář.