Jde to nahradit ?

Peču buchtu,v receptu je napsáno droždí,ale já mám jenom kvasnice! Co s tím?

Nejlepší odpověď
Lucijej

:o) Jednou jsem si šla do květinářství koupit prvosenku a prodavačka mi řekla, že ji nemá a při tom hned u pokladny byla plná polička petrklíčů.....

Další odpovědi
anonym

Lol, to si mě pobavil po ránu.
To je podobné: Vzal bych si jednu láhev HCL, pak láhev kyseliny solné a jednu láhev kyseliny chlorovodíkové. Proč asi dostane jenom jednu láhev?

Odpověď pro blondýny: Protože je to všechno jedno a to samé :).

anonym

Tak podobnou věc jsem zažil já jako dítě.Tenkrát ještě byly prodejny pultové (ne samoobsluhy) a matka mě poslala do krámu pro kvasnice.Prodavač mě řekl, že mají jenom droždí, to jsem nevzal a šel domů.No, musel jsem jít ještě jednou, matka se smála a vysvětlila mi to.
Ale zažil jsem ještě jinou věc, ale to byla paní pražačka a jezdila do našeho městečka na chatu.V zelenině chtěla u pultu květák, prodavač řekl, že nemají, ale jenom karfiól, tak se otočila a odešla.Celá prodejna se pak smála.

Drap

Tak se vykašli na buchtu a upeč koláče, tam budou kvasnice dobré.

aramah

Myslím že to nevadí:-))))

Damiana

Mě se to stává každou chvíli. Někdy je to neznalost prodávajícího, jindy zkouška nervů. Zkoušel to na mě třeba svou nevědomostí prodavač na farmářském trhu. Chtěla jsem libeček a řekl, že nemá. Šla jsem po zraku a čichu a on, že to je ale vopich. Pochopitelně jsem si vopich(libeček) vzala!
A ještě něco podobného – ale šlo o cizí jazyk – docela nedávno jedna prodavačka v obchodě. Měli prosciutto cotto – na vývesním štítku. Nevím proč bych měla v českém kšeftě objednávat italsky, tak jsem si zkrátka řekla o dvacet deka vařené šunky. To byla mela! Zakončila jsem tedy ještě požadavkem – jí pro radost – na prosciutto di Praga a bylo vymalováno.