VaKo

Jde si nějak založit náboženství?

pokud ano, jak? co je k tomu potřeba?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to na pár vět. Přečti si zde
http://www.mkcr­.cz/scripts/de­tail.php?id=372

Další odpovědi
klumprt

Chce to hlavně nápad. Musí to obsahovat něco, co by se lidem zalíbilo. Třeba „když se budete chovat tak a tak, dostanete to a to“. Měl by tam být nějak řešen posmrtný život, to zabírá vždycky. A nějaká vyšší spravedlnost. Zkrátka lidem na tomto světě vadí hlavně to, že umřou a že svět je nespravedlivý. Takže to nějak vyřeš.
Pak je vhodné tam nějak zakomponovat zásady, že je třeba nové náboženství šířit.

Pro pochopení mechanismu šíření a vývoje náboženství doporučuju nastudovat něco o teorii memů.
Doplňuji:
Jo, pokud se jedná o registraci církve, tak viz Drapův odkaz 🙂

Nazdar Bazar

Proč ne http://www.nie-sme-otroci.sk/defau­lt_0b_cz.htm

MK44

A co je to náboženství? V odkazu od Drapa se dočteš, jak registrovat u státních orgánů náboženskou organizaci. Dočteš se, že „v návrhu na registraci se uvede výstižně základní charakteristika církve/náboženské společnosti, jejího učení a poslání“ nebo „uvedou se základní články její víry“. Nedočteš se ale, jaká ta charakteristika a články musí být, aby zakládaná společnost byla náboženská. Otázka je tedy, kdy je náboženství náboženstvím. Máš v tom jasno? Měl bys mít, když chceš náboženství zakládat. Budeš-li o tom přemýšlet a chceš-li mermomocí něco zakládat, třeba Ti přijde na mysl založit něco jiného – možná užitečnějšího, možná smysluplnějšího, možná poctivějšího – ale to už záleží na Tobě.

Pepa25

Nemůžeš si založit náboženství, leda tak nějakou církevní organizaci. Aby byla jako církev uznaná, musíš splnit požadavky v tom daném státě. V ČR – viz odkaz Drapa

anonym

Hlavne až ho založíš,tak si dej pozor, at se z tebe nestane další , co sežral všechen rozum.
Doplňuji:
nebo další pomatenec typu Manson