Jde se přehlásit na MÚ v Praze z jiného města?

Dobrý den mám otázku ohledně změny pobytu.Momentálně bydlím na ubytovně bez možnosti přehlášení na tuto adresu.Přestěhoval jsem do Prahy z důvodu nízké zaměstnanosti.Prozatím mám brigádu bez pracovní smlouvy a potřeboval by jsem aspoň prozatímní trvalí pobyt na městském úřadě.Jelikož je zde velká možnost pracovních příležitostí jako skladník či svářeč uvítal bych i možnost rekvalifikace od pracovního úřadu.Je tedy možnost přehlásit se na městský úřad v Praze když trvalí pobyt mám v jiném městě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud získáte v Praze ubytování, kde Vám bude vlastník nemovitosti ochotný dát souhlas k trvalému pobytu, nebudete muset řešit možnost přihlášení na městský úřad. Ten by Vás přihlásil na nové trvalé bydliště a zároveň by provedl Vaše odhlášení na staré adrese trvalého pobytu. Potom byste jako řádný obyvatel města Prahy požíval i všech výhod, které s tím souvisí (nárok na různé typy příspěvků, rekvalifikace apod.)
Jestliže trvalý pobyt nebudete schopen v Praze získat, tak jediný úřad, který s Vámi bude moci podobné záležitosti řešit, je ten, v jehož působnosti bydlíte (máte trvalý pobyt) v současné době.
Přihlášení na adresu městského nebo místního úřadu má svá pravidla a většinou k tomuto opatření úřad sáhne v případě, že by současný majitel nemovitosti mohl být zbytečně vystaven majetkovým rizikům (exekuce a vymáhání pohledávek, trestná činnost a podobné problémy ze strany nájemníka). Musí zde být ale prokázáno, že tento nájemník se již několik měsíců na uvedené adrese nezdržuje a že na ní nemá uloženy ani žádné věci ve svém vlastnictví. Některé úřady jsou benevolentnější, jiné žádné kompromisy nepřipouštějí.
Doporučuji Vám zajít si přímo na příslušný magistrát města a informovat se přímo na místě. Zkuste požádat o pomoc. Nemůže se stát nic horšího, než že budete odmítnut.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 289
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 208
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.