Pokročilý

Jde se "odnaučit" strach ? Pokud ANO,jak ?? Díky předem :)

Doplňuji:
P.S.: já se bojím tmy a samoty,pokud by to pomohlo ... :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jsou různé druhy strachu.
Bojíš se - často, toho, co neznáš, čemu nerozumíš - takže nejsnáze se takových obav zbavíš poznáváním (učením se), případně trénováním
Pak existují fobie - obavy, které nejsi sto rozumově překonat (víš, že se bojíš nesmyslně, ale prostě to nepřekonáš) - tady může pomoci psycholog, ale ne vždy.
A další je strach fungující jako ochrana člověka - aby, např., nelezl do klece k tygrovi.
;-)
Doplňuji:
Tmy a samoty - pokud jde o fobie, pomůže psycholog (klidně za ním zajdi, popovídat si - aspoň budeš vědět, na čem jsi).
No - a jinak stačí, když si uvědomíš, že tma je prostě jen nedostatek světla, nic hrozivého na ní není. Samota tě ohrožuje ještě méně - nikde nikdo, žádná hrozba - v tomto případě ti pomůže zvýšení sebevědomí (třeba kurz sebeobrany ;-)), abys věděla, že sama na sebe se můžeš spolehnout.

Další odpovědi:

Stříbrný

Poraď se s odborníkem, řadu fobií lze tréninkem odstranit.

Bronzový

Strach je přirozená součást lidského života. každý se někdy něčeho bojí. Když se rozhodnu s nějakým strachem bojovat, vyhledávám situace, ve kterých se bojím. Když jsem řešil strach z výšek, začal jsme chodit po Nuselském mostě a koukal přímo dolů. Potom jsem začal lézt. Dnes už strach z výšek nemám (strach z pádu zůstal :D). Když jsem se bál injekční jehly, začal jsem dávat krev. Když jsem se chtěl zbavit strachu z pavouků... tak jsem to vzdal :D Ale jen dočasně. Jednou ho vezmu do ruky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.