Herek

Jde se naučit ovládat svůj sympatikus a parasympatikus?

Nebo se jen prostě naučit ovládat rychlost tepu, pocení atd.? Jde to? Pokud ano, jak?

Za každou odpověď předem děkuji

Odpovědi
Kelt

Pokud vím, dýcháním lze ovlivnit tepovou frekvenci, ale musíš být v klidu, nikdo tě nesmí rušit a chce to samozřejmě čas. Možná by pomohla Silvova metoda, dostat se do hladiny Alfa pozvolným odpočítáváním se zavřenýma očima. Na všechno jsou kursy , mohla by pomoci joga nebo asijské cvičení.

Funna

pocení netuším, ale tep a teplotu těla určitě…tibetští mnichové tohle zvládají…ale jak to dělají, to nevím…jen to, že je to že po dlouholetém výcviku…