flodur

Jde při vaření luštěnin něco přidat aby byly uvařené brzy do měkka a nemusely předem namáčet?

Slyšel jsem že se přídává jedlá soda.Poraďte!
Doplňuji:
Nemám tlakový hrnec.

Nejlepší odpověď
atriplex

Uvař je v tlakovém hrnci a osol, až po vaření.

Další odpovědi
Miroslavst

Buď si pořiď tlakový hrnec nebo je namáčej.

anonym

Podivej,opravdu je lepsi si lusteniny namocit a to i pres noc a pak jen postavis na plotnu hrnec a varis.Nesol az budou mekke.Ale jeden chytak je-pridat trochu sody.

martina1

Já vařím doma pouze čočku a tu tak 10min před vařením zaliju vroucí vodou a pak dám vařit.Uvidíte jak rychle naboptná.

ReHu

Myslím, že jakékoli „urychlovače“ nejsou extra vhodné. I vaření v tlak.hrnci mění strukturu potravin, např.masa.
Nejzdravější a nejvhodnější jsou stejně klasické způsoby přípravy. Myslím tím vaření za nízké tepoloty a delší dobu.

barila

Vzhledem k tomu, že jíte luštěniny třeba nejen pro chuť, ale i proto, že jsou zdravé, tak si myslím, že soda jim ubírá vitamíny, nebo ničí minerální látky, tak raději vařte bez přidání změkčovadel

Michal

Nesolit a přidat jedlou sodu nebo kypřící prášek.

lorja

Je taky možné koupit si luštěniny už předvařené.

Zdroj: http://www.vi­tana.cz/produk­ty/prilohy/lus­teniny/predva­rene-lusteniny/

Tata

Všechno chce své, a luštěniny namočení dost dlouho před vařením. Pokud při vaření pospícháte, tak se na to radši vykašlete a jděte do restaurace, sice tam luštěniny asi nedostanete ale jídlo budete mít dřív než se vám namočí čočka.

annas

Přidávat sodu do luštěnin radí některé, zpravidla starší kuchařské knihy. Je to ale chyba, neboť soda při vaření ničí cenné vitamíny.

Čočka je měkká luštěnina, stačí ji namočit na dvě hodiny.