1jirka22

Jde přední kolo u kola posouvat do boku ?

mám kotoučové brzdy a kotouč o tu vnitřní dře i když destičky jsou maximálně vzdálené dá se přední kolo posunout trošku do boku?

Odpovědi
gecco

Ne…
___
Ale – nebylo by lepší pořádně usadit kotouč a (i) třmen???
😉

JájsemRaibek

Jde o to jak do boku? Pokud dotahuješ kolo, chytíš jej za pneumatiku a podržíš uprostřed a dotáhneš. Pokud malinko zatlačíš do strany a dotáhneš, nebude rovně, ale bude „šilhat“. Prostě bude šikmo. Spíš bych doporučoval mezi vidlici a kolo vložit podložku.

lexx

kolo je usazeno velmi přesně a do boku moc nejde posunout, jenom seštelovat brzdy není kolo excentrické, „vrtule“ ? točí se v rovině ?

honza19hk

ne, do boku se dá vyštelovat třmen. Za normálních okolností kotouč o destičky nedrhne. takže je to bu´d rozštelovaný nebo nakoplej kotouč.