smile35

Jde předčasně ukončit ubytování na koleji?

Zdravím, chtěla bych se přestěhovat z koleje na byt (jsem na kolejích UK). Je to možné, jak dlouho to trvá a je tam nějaká pokuta? Děkuji, nikde to totiž nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
gecco

Určitě – koleje nejsou basa, abys nemohla ´ven´…
😉
Na podmínky se kukni do smlouvy, ne??

Další odpovědi
Klaproth

Můžeš. Studuješ prestižní univerzitu a tohle si nedokážeš zjistit?

Hans51

Na Masarykově univerzitě to chodí tak, že spolu s podpisem smlouvy skládá student tzv. kauci. Je ve výši jednoho měsíčního nájemného. Pokud bude chtít smlouvu ukončit dříve, nic mu v tom nebrání, akorát ta kauce propadne. Skončí-li smlouva uplynutím sjednané doby, je tato kauce využita na úhradu posledního nájemného.

bolak

iveta bartošová by mohla vyprávět..

smile35

Ve smlouvě je to napsané matematicko-právnicky a vůbec tomu nerozumím, proto se ptám, jestli někdo nemá zkušenosti.

gecco

Bohužel – osobní zkušenost s kolejemi UK nemám, navíc se tyto smlouvy mohou lišit i podle přesné koleje a z roku na rok…