bolak

Jde poznat krevní skupina z krve pod mikroskopem?

zvětšení třeba 400×

Nejlepší odpověď
Pájo

Určení krevní skupiny krve – krevního typu – se provádí na základě rozboru povrchových znaků červených krvinek – podle přítomnosti antigenů (ty pod mikroskopem neuvidíte).
Pro popis se nejčastěji používá klasifikace AB0 a Rh faktor.

Další odpovědi
tom004

Myslím si,že i kdyby jsi měl zvětšení x tisíckrát,tak žádnou krevní skupinu nerozeznáš.K tomu je potřeba provést rozbor krve.Z něj příslušný laborant určí nejen skupinu,ale mnoho dalších užitečných informací,které jsou v medicině potřebné.