fortin

Jde ostřit pilové kotouče a katrové pásy obyčejnou rozbruškou?

Nebo potřebuji brusku pilových kotoučů a pilových pásů?

Nejlepší odpověď
mosoj

Brousit lze ale tak jednou, dvakrát. Potom je třeba srovnat výšku a sklon zubů na nějaké brusce k tomu určené.

Já už používám kotouče jenom s vidiovými plátky ( vyplatí se to) a o broušení se ani nepokouším.

Další odpovědi
elektrikář

Pilové listy se brousí v přípravku, který zaručí přesné vybroušení a sklon ostří každého zubu.Jinak se pila zničí.

Tlaky

Rozhodně bych nedoporučoval.

janek66

Dělá to můj kolega v práci a já bych ho za to vždycky nejraději „zaškrtil“.Je to doslova „prasečina“.
Rozhodně nedoporučuji.

venkovan

Neostřit. Nepřesné uhly, spálené zuby – to je leší pilník.
Když, tak za pár tisícovek se nechá koupit bruska na pilové kotouče.