Ibsoon

Jde opravit auto, které je kompletně celé vyhořelé?

myslím tím způsobem, že už na něm není lak a žadné plasty, (tzv.) holé plechy, když je kompletně shořelé, samozřejmě mě zajímá, jestli ta karoserie toho auta je ještě bezpečná v tom smyslu pevnosti, chtěl bych si z takového shořelého auta udělat svůj vlastní projekt v tom smyslu, že bych ho kompletně zrenovoval do původní podoby.

Nejlepší odpověď
cukrar

Neexistuje nejde,
pokud to zrenovujete kvalitně, opravíte odborně, nahradíte ohořelá, shořelá a propálená místa, bude vozidlo jako nové. Odborní renovátoři již mají zkušenosti.

Další odpovědi
Drap

Nelze jednoznačně říct, jak bude karoserie poškozená. S jistotou ale lze tvrdit, že nový vůz vyjde podstatně levněji, než takováto renovace.

anonym

Asi bude ohněm narušená vrstva pozinku , takže to bude rychle reznout , než toto renovovat tak vyjde levněji koupit nebouraný kus .

dubraro

Jde, ale nemá to smysl. Bude to dražší než nové auto.
Mohlo by se o tom uvažovat, pokud by se jednalo o unikátní vozidlo, které stojí za to zachránit bez ohledu na náklady.

lukas1912

toto auto je uš poničene pokut se rozhodneš ho opravit budeš mit vetšši nakladi neš bis koupil nové tet seženeš auto i z bazaru nedo dokonce z draždi docela sou levne ti auta a sou pěkne

Ibsoon

opravdu by se mi nevyplatilo kupovat nebouraný kus jelikož by mně stál přes milion kč prosím toto foto auta je jen ilustrační ve skutečnosti ale vypadá uplně stejně poškozeně a vrstva pozinku to pro mně je jen detail který se dá opravit zajímá mně spíš ta karoserie tvz pevnost těch plechu

Arne1

Těm plechům bych moc nevěřil, železné plechy rozžhavením mění vlastnosti (princip kalení a podobné operace). O ekonomické stránce mám opravdu také pochyby, vše co budeš muset dokoupit bude jako náhradní díl mnohem dražší jak na hotovém vozidle. A používat náhražky – na technické kontrole by si to vzali asi opravdu důkladně do práce. To už raději bouraný kus, na takovém toho zbyde poměrně dost původního.

luckykubrt

Vyzkoušej… uvidíš. Když tak z toho budeš mít kabriolet. :D