annas

Jde opravdu o geniální profesorku? Co si myslíte o postupu profesorky? Má smysl?

Četla jsem vyjádření jedné maminky: „Profesorka matematiky vylásila jako čtvrtletní test "písemku s tahákem“. Děti si smí připravit k písemce „tahák“, který mohou k písemce přiložit.
Nejlepší tahák bude ohodnocen zvláštní jedničkou. Výsledkem je, že již 14 dnů celá třída dobrovolně o přestávkách a po škole debatuje a vypracovává taháky."

Maminky dětí vyjádřily profesorce dík a úctu …

Nejlepší odpověď
Alesh

U matematiky nejde o to, že se někdo nabifluje vzorečky, ale o to, jestli je dokáže použít.
Na VŠ je vcelku i obvyklé, že jsou povolena skripta u zkoušky. Pokud to totiž člověk neumí, nerozumí tomu, pak mu ty skripta jsou stejně houby platný, takže …

Další odpovědi
fcoop

Geniální – to je asi přehnané,ale chytré to je.
Při přípravě taháku se toho děti určitě naučí víc,než standardní metodou.
Má to jednu slabinu – to jde udělat jen párkrát,stala by se z toho časem zase jen otravná záležitost.
Ale palec nahoru,to je jasné.
Té paní nejsou děti „ukradené“.

lexx

Na VŠ jsme měli předmět matematické modelování a tam byl vzorník povolen, přímo doporučen. Podívejte, i v zaměstnání používáte předpisy, směrnice, tabulky a příručky. Jde o to umět najít řešení a ne se šrotit nazpaměť a po zkoušce zapomenout.

Drap

Je to velice moudré. Tím se totiž tu neoblíbenou matiku dobrovolně a rádi naučí.Včichni si ještě trochu pamatujeme, že vypracováním kvalitního taháku se nejlépe naučíme.

anonym

V českých podmínkách možná kontroverzní experiment s možným pedagogickým efektem. Jinak ve světě něco zcela eticky nepřijatelného.
P.S. Čeští studenti na amerických univerzitách zažili několik šoků, mezi nimi, že na rozdíl od českých VŠ, se američtí studenti důsledně na přednášky připravují a absolutně tam neexistuje u nás běžné opisování. Každý tam bojuje poctivě sám za sebe.