lucille

jde odnaučit potkana kousat?

ahojky.. potřebuju poradit… asi před 5 dny jsem dostala potkana, promblém je že pořád kouše je nějaká možnost jak ho to odnaučit?.. vím je to zvíře co je možná ve stresu z noveho prostředí a potřebuje si zvyknout, pak to byl taky laboratorní potkan tak se možna trochu bojí lidí,..atd.. aee bylo mi řečeno že by ho to mělo přejít.. taak se ptám jestli náhodou nemáte nějakou radu jak mu zvykání na nové prostředí zpříjemnit co nejvíce aby přestal kousat… protože už mam okousaný všechny prsty…:D
děkujuu za jakoukoliv radu :)

Nejlepší odpověď
TONICK

Čauky, měl jsem podobný problém, ale pomohl mi si zpočátku nasadit si tenkou, ale pevnou rukavici (nejlépe koženou), kterou neprokousne a z té mu dát potravu. Začít s větším množstvím potravy, ale postupně (třeba co dva dny) dávat míň a víc přidávat do mističky a až tam v té rukavici nebudeš mít potravu žádnou a on tě nekousne, tak začít to samé bez rukavice.. A takhle jsme se to odnaučili 🙂