Sahyb

Jde odhlásit auto, aniž by se muselo ekologicky zlikvidovat?

Máme doma malého Starleta a chtěli by jsme si z něj udělat buggy na dřevo do lesa, jelikož už asi neprojde technickou a opravy by se dosti prodražily, nešlo by na úřadech nějak odhlásit aniž by jsme ho musely chudák likvidovat? Nešlo by to obejít, např. jim přivést jenom dveře a říct, že ostatní bylo rozprodáno na náhradní díly a do železa? Děkuji za odpověď.. :)

Nejlepší odpověď
honza19hk

ano většinou to jde,já jsem taky udlělaze škody 120 traktor.

Další odpovědi
anonym

Otázku máte v pojištění. U povinného ručení je to jasné, odevzdáte SPZ a vozidlo odhlásíte, s dokladem o odhlášení přijdete do pojišťovny a ke dni vyplnění formuláře v pojišťovně se pojistná smlouva zruší.
Před rokem nechal můj bytný zlikvidovat dva vraky, které mu zůstaly stát u bytovky po odstěhovaných nájemnících. Ti si údajně vozidla odhlásili. Jiný nájemník v bytovce oba vraky odstrojil, karosérie rozřezal a odvezl do šrotu. Takže určitě jde taková situace vyřešit.

cukrar

Vozidlo nesmíte rozebrat na náhradní díly.
Vozidlo můžete vyřadit na zánik využití vozidla, (to je ten Váš traktor)
očko, pojištění do toho nepleťte…