Jde o lék nebo o jed? :D

NÚ: Přípravek je ve většině případů dobře snášen, ale mohou se objevit
následující nežádoucí účinky.
Zažívací systém: může se vyskytnout pocit na zvracení, zvracení, ztráta
chuti k jídlu, bolesti břicha, zácpa nebo průjem. Může docházet
k skrytému krvácení do zažívacího traktu (okultní krvácení), které se může
projevit vznikem anémie. Během léčby se může objevit žaludeční nebo
dvanácterníkový vřed a může se zhoršit průběh případné Crohnovy choroby
a proktitidy. Ve vzácných případech se může objevit zánět ústní sliznice
(stomatitida), zánět žaludeční sliznice (gastritida) a nadýmání.
Centrální nervový systém: mohou se objevit bolesti hlavy, závratě,
ospalost, vyčerpanost, podrážděnost, nespavost a svalová slabost. Při
užívání indometacinu se může zhoršit průběh epilepsie, Parkinsonovy
choroby a některých psychiatrických onemocnění.
Játra: může se objevit porucha jaterních funkcí, které se projeví změnou
laboratorních hodnot, případně žloutenkou.
Ledviny: mohou se objevit poruchy ledvinných funkcí, které se projeví
přítomností krve nebo bílkoviny v moči.
Kůže: během léčby se mohou objevit různé formy kopřivky, ekzemu nebo
vzácně tvorba puchýřů různé velikosti, až po závažnou formu generalizované
puchýřnaté dermatitidy (Stevens-Johnsonův syndrom).
Krev: během dlouhodobé léčby může dojít k poruše krvetvorby, která se
projeví změnou laboratorních hodnot, případně zvýšenou náchylností
k infekcím.
Oči a uši: ve výjimečných případech může dojít k poruchám vidění (dvojité
vidění, rozmazané vidění) a poruchám sluchu.
Ostatní: mohou se objevit otoky, zvýšení krevního tlaku, bušení srdce,
bolesti na hrudi, krvácení ze sliznic nebo může dojít k provokaci záchvatu
průduškového astmatu nebo jiné formy přecitlivělosti (kožní vyrážky,
svědění), ve výjimečných případech může způsobit smrt.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to lék, ale jistota výrobce.
Nejlepší jsou léky na bolesti, kde kontraidikací je bolest.

Další odpovědi
quentos

každej lék je jed, ale jde o to, že v malým množství většinou léčí ;{)>

hanulka11

to bych asi nedala ani nejhoršímu nepříteli-brrrrrrrrrrr- ale třeba by to dobře snášel????????

blesk26

Jak píše Quentos – každý lék je jed. A tenhle především. Možná s něčím pomůže, ale na spoustu věcí působí negativně a to zdravé nebude …

Ovšem to je princip celého farmaceutického průmyslu – to poslední co potřebují, je zdravý pacient … kdo by si pak od nich kupoval léky? :)