Skinn3r

Jde někdo zjistit že vzniká nová firma ?

Mam na mysli z důvodu nechat se v ní zaměstnat a být v už od začátku např díky výhodám a další ty věci okolo .

Nejlepší odpověď
www

To se dá zjistit jen z médií, pokud se o tom média zmíní, případně od známých. Nebo v nabídkách práce třeba na netu.
Dokud se firma nezaregistruje, neví o ní totiž nikdo. A když už je zaregistrována, stále to ještě neznamená, že shání pracovníky 😉.
Například v Brně nyní bere lidi Zetor.

Další odpovědi
anonym

Jde. Sledovat zprávy, co se děje v okolí, a poslouchat, o čem se mluví. Větší firmy úmyslně zveřejňují své záměry dopředu, aby v den spuštění nové výroby měly již uzavřené smlouvy s novými pracovníky. U menších je to spíše otázka náhody, ale i tam se dá předpokládat, že budou vyhlášena výběrová řízení a pod. Nějaké informace by měl mít ŽÚ a ÚP.