martin21000

Jde nějakým způsobem reklamovat zboží poslané přes Českou poštu?

Tím mám na mysli tento případ. Domluvím se s cizí osobou, přes sociální síť, že bych si od ní něco koupil. Jakmile mi to přijde a zjistím, že mě daná osoba oklamala – jde to ještě nějak reklamovat?

Nejlepší odpověď
gecco

Jak s tím podvodem souvisí Česká pošta???
Pošta naprosto neodpovídá za stav odesílaného zboží (pouze za případné poškození při dopravě).
___
„Reklamovat“ – podle toho, jak se s danou „cizí osobou“ domluvíš – je-li podvod prokazatelný, můžeš podat trestní oznámení, můžeš podat občanskoprávní žalobu (nebo jedním či druhým pohrozit vrámci pokusu o domluvu).
Pokud jsi ale trdlo a podvod neprokážeš, můžeš se leda tak pokusit reklamovat vlastní hloupost.

Další odpovědi
Lamalam

Ano, můžeš to reklamovat zde: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Lamp%C3%A1rna