Michal Kole

Jde nějaký zákon, který stanovuje otevírací dobu úřadů ?

Já mám pocit, že v TV říkali, že nic takového neexistuje.

Odpovědi
Drap

Myslím, že je to upravené pouze vyhláškou. A ta může být stejně závazná jako zákon.

anonym

Pojem „ÚŘEDNÍ DEN“ vychází z Usnesení vlády České republiky č. 595 ze dne 25. října 1995. V něm se definuje řada opatření ke zjednodušení a zlepšení výkonu státní správy ve vztahu k občanům. Toto nařízení vlády bylo akceptováno i na úrovni obcí – obecních úřadů. Zde se mj. stanovují s účinností od 1. ledna 1996 pro všechny ústřední a územní orgány státní správy jednotné úřední dny vždy v pondělí a ve středu s úředními hodinami od 8 do 17 hodin, pokud úřední den nepřipadá na den pracovního klidu.

Mapel

Zákon na to neexistuje. Otevírací dobu si upravují úřady sami.