fifik :-D

jde nejak zjistit zaheslovaná wifi kterou neznám

ve skole máme wifi a je zaheslované pomozte mi jak to mam zjistit
Doplňuji:
ucitel mi tonedovoli je to tajny kdyz se zeptam reknou ze tam nic neni ale ja to tam vidim

Nejlepší odpověď
jpau

  1. MAC adresa jde změnit (!!!)
  2. To co hledáš se jmenuje packet injection – je to ale poměrně rozsáhlá a složitá problematika, na kterou je třeba určitých znalostí (a hw) (mimo nějakých it zkušeností třeba i matika apod.) a navíc tím nejde zlomit vše. Obecně vzato je nejjednodušší se vždy k nějakému ap dostat a jeho zabezpečení zlomit na místě (u nás na škole jsme to dělali třeba tak, že jsme si ap vyresetovali a pak tam udělali vlastní konfiguraci, na kterou se mohli připojit žáci ale ne učitelé 🙂 ).
  3. Vzhledem k Tvému avataru usuzuji, že chodíš na ZŠ a proto bych ti doporučil se víc věnovat tomu, co ti tam říkají než Internetu nebo způsobu jak se k němu dostat. Pokud budeš chtít, pak budeš moci načerpané znalosti využít k záškodničení viz výše – jak jsem ale již psal, je třeba dosáhnout nějakého přehledu obecně ve světě přírodních věd než začneš uvažovat nad nějakou pokročilejší práci s počítači obecně.

Další odpovědi
anonym

Zeptej se kantora.

arygnoc

asi je dôvod, aby to bolo zaheslované.

prelamovanie zaheslovania (čohokoľvek) je trestný čin.

rigormortis

existuje na to jeden linux: http://www.mrpe­ar.net/cz/blog­/435/prolomeni-wpa-wpa2-psk-pres-wps-snadno-a-rychle-praxe

ale je to nelegální, hlavně si pořiď po prolomení hesla co nejlevnější zařízení (aby jsi ho mohl potom vyhodit- např tablet za 2 000,–), jelikož v registru wifi může zůstat tvoje mac adresa a te je neměnná: takže bacha.