bolak

Jde nějak zablokovat, aby backspace neposlouval stránku o krok zpět?

Kolikrát něco píšu, chci smazat písmeno a najednou koukám že jsem mezi tím kliknul někam mimo okno a tím pádem backspace nefunguje jako mazač textu, ale posouvá stránku o krok zpět a celej text je nenávratně pryč.
Doplňuji:
Myslím zablokovat u tlačítka backspace pouze funkci „vrátit o stránku zpět“, stejně to dělám šipkama, jinak všechno ostatní ponechat tak jak je.

Nejlepší odpověď
Halen

Pro Mozillu Firefox

  1. do adresového řádku napsat about:config
  2. odklepnout „Budu opatrný, slibuji“
  3. do pole hledat zadat „backspace“ (bez uvozovek)
  4. Kliknout na browser.backspa­ce_action
  5. Hodnotu 0 změnit na 1 a potvrdit OK
  6. Restartovat Firefox

-
Toto nastavení způsobí, že backspace v adresovém řádku nebude fungovat jako „zpět“, ale pouze tento řádek vymaže.
Doplňuji:
Obnovit příkazový řádek smazaný po úpravě funkce „backspace“ jde pomocí CTRL+Z.

bolak

Halen: a pro Operu by taky něco bylo? :)