jjj123456789

Jde nějak smýt barva, která se používá při vyměřování pozemků?

Odpovědi
zzzzz

Při oficiálním vyměřování pozemku se používají buď značky napevno zabudované, nebo se zapíchne dřevěný kolik a jedna strana se obarví na červeno, nebo se to vyznačí na zem. Pokud je pozemek vyměřen oficiálně, tak se značení smývat nesmí, nesmí se s ním ani nijak jinak manipulovat. Pokud je značení provedeno pro vlastní potřebu a na vlastní náklady, pak je možné jej odstranit. Vodou to nepůjde, snad by šlo použít nějaké ředidlo. Já mám dřevěný kolík obarvený na červeno na kraji pozemku už víc než rok a déšť tu barvu pořád nesmyl.

Zbynas

Tak časem sama deštěm, pokud je to na asfaltu. Pokud na trávě, dá se to urychlit posekáním trávy, ale zbytek stejně smyje až déšť naponěkolikáté. A stříkat na to vodu v kuse moc nepomůže, pomůže čas. Zkus hledat barvy, které se používají při dopravních nehodách, to je to samé, třeba tam bude i návod na odstranění :)