Pavel1212

Jde nějak (popř. jak) přeformátovat video z Windows Movie Maker do VLC media player?

Právě jsem totiž vytvořil video ve Windows Movie Maker a chtěl jsem ho dát na www.rajce.idnes.cz, jenže to nejde. Proto ho chci přeformátovat do nějaké programu, který Rajče podporuje (což snad bude ten VLC media player), jenže nevím jak.
Poradíte mi někdo, prosím?
Předem děkuji 🙂

Odpovědi
Michal Kole

Windows Live Movie Maker dělá videa ve formátu Windows media video.

Hodně lidí tu preferuje program Format factory, já s ním nemám zkušenosti. Zvolne nějaký formát an bázi MPEG2 nebo MPEG4 to jsou „standardnější“ formáty a rajče by mělo jít.

Technické podmínky rajče jsem nečetl.

Sůwa

Možná ti moje odpověď nepomůže, ale já jsem teď díky hledání vyřešila problém vlastní. Mám OS po přeinstalaci a k dispozici pouze VLC media player. Moje starší videa MOV přehrát nešla. Po kliknutí se mi objevilo sdělení, že nelze otevřít, ale když jsem otevřela nabídku vybrat z… a zvolila VLC, tak se video rozběhlo. Nic jsem přeformátovat nemusela ( mám OS Win XP ).