Pokročilý

Jde navigace v mobilu s androidem bez GPS

Mám mobil bez GPS a někde jsem četl, že můžu mít navigaci přes mobilní sítě. Jde to nebo nejde?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nebudu přímo tvrdit, že to nejde, ale mám pochybnosti.
Telefon i s vypnutým GPS je schopen odhadnou polohu. Standardně (u mého postaršího telefonu) v google mapách je to v Praze s přesností kolem 100m, kus za prahou asi 2km. To je podle mně na navigaci málo. Je možné, že nějaká aplikace dokáže odhadnout polohu lépe.

Další odpovědi:

Pokročilý

Nedokáže. Leda si přikoupit externí GPS modul.

Zlatý

Například mobily Nokia Asha, co nemají GPS modul, dokážou určit Vaší polohu na základě triangulace vysílačů operátora - takto fungují i třeba SIM aplikace operátora. Nicméně to není tak přesné, ale na přibližné určení Vaší polohy a vyhledání zajímavých míst v okolí (památky, restaurace, nádraží, ...) to je dostatečné. Možná to umí i Android, ale nemám s tím zkušenosti.

Nedokážu si ale takto představit navigaci v autě.

Asi s internetem,ale hodně přibližně GPS je fakt nejlepší,ale podle mně to zvládne i bez GPS.

Zlatý

Android mobily nejen že umí určit polohu bez gps pomocí triangulace a okolních buněk operátora, tyhle telefony umí lokalizovat polohu i pomocí okolních viditelných WIFI sítí, takže ve městě by podle toho šlo možná i navigovat (přesto to ale nebude tak dobré jako s gps), mimo město je tato metoda určení polohy už k navigaci velmi nepřesná.

Doporučuji dokoupit BLUETOOTH GPS modul ... Android telefony/tablety ho umí rozpoznat a použít.
Doplňuji:
bohužel takový externí gps modul s podporou bluetooth není zrovna levná záležitost ... http://goo.gl/… tento patří asi mezi ty nejlevnější a pořád je to celkem dost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.