bolak

Jde napsat periodické číslo na klávesnici?

Nějakou tou asci zkratkou, že bych napsal zmáčknul all + něco a objevilo by se 0,6 a nad tou šestkou čárka, jako že perioda?
Doplňuji:
Alesh: Ano, tuhle čárku mám namysli. Dal bych ti bod ale nedostaneš ho protože mě tvoje odpověď nepotěšila :)

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslíš tento znak: ¯?

Tak ten najdeš samozřejmě v „Mapě znaků“ ve Windows. Podle ní ovšem klávesová zkratka přes Alt + číslo neexistuje.

🙂 Hlavně mi ho dej za míchání barev … říká se tomu reciprocita! 😉
Doplňuji:
No, tak jsem zapátral a narazil jsem na stránku: http://www.per­sonal.psu.edu/ej­p10/psu/gotuni­code/macron.html

A ještě, co se týče psaní period na PC, tak se to dělá takhle:
3.¯3 = 3.333333333333…
3.12¯34 = 3.123434343434…
http://en.wiki­pedia.org/wiki/O­verline

Další odpovědi
Adri ..

Pokud myslíš O,6'
Tak stačí dát shift a tlačítko, které má vpravo nahoře tu čárku, či jiné příslušné znamínko.

bolak

Alesh(Doplněno): máš to šejdrem, to se nepočítá :)

Alesh

Co mám šejdrem? Leda ty voči! 😛

bolak

Alesh: dyťs byl pomalej… :)

No dobře, ten bod dostaneš, ale zároveň s jeho udělením tě budu muset i nahlásit, protože ses o něj řekl a to je proti pravdilům…

..jediněéé…http://www­.odpovedi.cz/o­tazky/jaky-je-povrch-krychle-jestlize-jeji-objem-je-101-cm

RECIPROCITA!

Alesh

Uznávám jen pravidla, která jsem stanovil já sám a to, že žádná pravidla nejsou! 🙂
Jinak jsem ti doplnil tu odpověď o nadržítku tudíž by ses měl zachovat dle pravidla o ohodnocování. 🙂 … A jestli ne, tak ti budu říkat „Beďare“! 🙂

bolak

beďar už byl myslím zabranej, ale jinak oceněju že alespoň někdo rozumí původu mé prezdívky. Jsem toho názoru že by se měl každý před registrací na nějakém webu nejdříve prohlédnout v zrcadle, aby se pak nemusel za svůj nick dodatečně stydět.

Alesh

nezakecávej to, beďare, čekám na spravedlivou odměnu. 🙂 Koukal jsem na tu tvojí odpověď u krychle a shledal jsem tvojí odpověď užitečnou.
P.S. já v zrcadle vidím Aleshe a ani trochu se za to nestydím. 😉

bolak

vůbec to nevypadá jako to co jsem chtěl, bohužel… za tohle si prostě body nezasloužíš, je mi líto :)

když jdeš do krámu, požádáš o kilo pomerančů a dostaneš čtvrtku melouna, taky za něj nezaplatíš i když jsou ve vobou pecky

tohle můžu používat tak maximálně jako hodně ujetýho smajlíka 3.¯3 3.¯3 3.¯3

Alesh

Počkej, tvoje myšlenky jsou pseudologické! 🙂

Ty ses ptal, jaká je klávesová zkratka na psaní toho znaku.
Já ti odpověděl, že to nelze, což je správná odpověď a fakt, že to nelze je sice možná znepokojující, nicméně já s ním nic neudělám. Svojí odpovědí jsem ti ušetřil další hledání i navrhl možné alternativní postupy. Když přičteš i fakt, že tu kdekdo kdekomu dá bod za kdejakou blbinu, tak musíš uznat, že by bylo fér, mi ten palec dát. 😉

bolak

jde o to že já hledám řešení problému a tvoje řešení je že problém nemá řešení

já bych ti ten bod strašně rád udělil, ale co když někdy v budoucnu, třeba zítra nebo v roce 2068 někdo zareaguje a zjistí se že to skutečně jde. Pak se ta dotyčná osoba podívá na tvojí odpověď, zkontroluje palce a ejhle, bolak mu dal bod…nespravedlivě. Ta osoba se pak bude nejen cítit ukřivděně, jelikož v roce 2068 už bude otázka uzamčená a tudíž za ní nebude moc dostat od vrásčitého bolaka s pochromovanou umělou kyčlí vytoužené tři, možná že i čtyři body, které jí právem náleží, ale navíc bude bolak, jelikož Aleshovi udělil za nesmyslnou odpověď neprávem paleček, za úplného vola.