Pokročilý

Jde nainstalovat Ubuntu na externí disk ?

Jde nainstalovat Ubuntu na externí disk Verbantim ? Můj HDD v notebooku se rozbil, ale nevím to jistě, protože nevím, co s diskem je. Když disk vložím do Pc, tak se notebook zasekne v biosu a nejde se dostat do žádného nastavení. Třeba se disk musí naformátovat, ale já nevím, kde ho mám naformátovat, protože mám jen netbook a notebook Asus A6J- s poškozeným diskem. -Zkoušel jsem instalovat windows XP na externí disk, ale objevilo se- chyba při načítání z disku.
A taky jsem zkoušel instalovat Linux Mint a ten se nespustil. Myslíte, že jde nainstalovat Ubuntu na notebook Asus A6J (podporuje bootování z usb)
A disk je docela rychlý, akorát nevím, jak nainstalovat systém. Externí disk nejde rozebrat, abych ho vložil dovnitř.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Rozumnější bude zeptat se na http://forum.ubuntu.cz/.

Další odpovědi:

Zlatý

Rozdiel medzi windows z kľúča je v tom, že windows pri inštalácii žiada registračný kľúč a viaže sa na konkrétny počítač.
Ubuntu Live (to je tá verzia, ktorá sa nahrá na disk) sa nahrá kompletne ako bbotovacie CD/usb kľúč. Pri zapnutí počítača a nabootovaní z média sa vás program opýta, či chcete inštalovať, alebo priamo spustiť. Pri spustení Do RAM pamäte si následne nahrá základ z operačného systému a zvyšok sťahuje podľa potreby zo zdrojového média,
Ako vytvoriť bootovacie médium:
http://wiki.ubuntu.cz/…

Jo, jde to bez problému.. Hodíš si Ubuntu třeba na DVD nebo USB a poté vybereš při instalaci externí disk (je třeba na něj zapsat i GRUB zavaděč).

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

musíte si nastaviť bios - povoliť bootovanie z externého disku (flash).

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.