jirka21kufr

Jde nainstalovat Ubuntu na externí disk ?

Jde nainstalovat Ubuntu na externí disk Verbantim ? Můj HDD v notebooku se rozbil, ale nevím to jistě, protože nevím, co s diskem je. Když disk vložím do Pc, tak se notebook zasekne v biosu a nejde se dostat do žádného nastavení. Třeba se disk musí naformátovat, ale já nevím, kde ho mám naformátovat, protože mám jen netbook a notebook Asus A6J- s poškozeným diskem. -Zkoušel jsem instalovat windows XP na externí disk, ale objevilo se- chyba při načítání z disku.
A taky jsem zkoušel instalovat Linux Mint a ten se nespustil. Myslíte, že jde nainstalovat Ubuntu na notebook Asus A6J (podporuje bootování z usb)
A disk je docela rychlý, akorát nevím, jak nainstalovat systém. Externí disk nejde rozebrat, abych ho vložil dovnitř.

Nejlepší odpověď
Hamon

Rozumnější bude zeptat se na http://forum.u­buntu.cz/.

Další odpovědi
led

Rozdiel medzi windows z kľúča je v tom, že windows pri inštalácii žiada registračný kľúč a viaže sa na konkrétny počítač.
Ubuntu Live (to je tá verzia, ktorá sa nahrá na disk) sa nahrá kompletne ako bbotovacie CD/usb kľúč. Pri zapnutí počítača a nabootovaní z média sa vás program opýta, či chcete inštalovať, alebo priamo spustiť. Pri spustení Do RAM pamäte si následne nahrá základ z operačného systému a zvyšok sťahuje podľa potreby zo zdrojového média,
Ako vytvoriť bootovacie médium:
http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/z_flash_d­isku

daemos

Jo, jde to bez problému.. Hodíš si Ubuntu třeba na DVD nebo USB a poté vybereš při instalaci externí disk (je třeba na něj zapsat i GRUB zavaděč).

arygnoc

musíte si nastaviť bios – povoliť bootovanie z externého disku (flash).